لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۶

برای نوریه گا ۱۰ سال زندان در فرانسه درخواست شد


برای نوریه گا ۱۰ سال زندان در فرانسه درخواست شد
برای نوریه گا ۱۰ سال زندان در فرانسه درخواست شد

دادستان های فرانسه برای مانوئل نوریه گا دیکتاتور سابق پاناما ۱۰ سال مجازات زندان درخواست کرده اند. او به اتهام میلیارد ها دلار پولشویی در تجارت مواد مخدر درپاریس محاکمه می شود.

دادستان روز چهارشنبه دربحث های پایانی دادگاه همچنین درخواست کرد برخی دیگر از دارایی های نوریه گا مسدود شود.

ژنرال ۷۶ ساله سابق به پولشویی منافع حاصل از تجارت غیر قانونی کوکایین در دهه ۱۹۸۰ از طریق دو بانک فرانسوی، و سپس استفاده از آن برای خرید آپارتمان های لوکس در پاریس متهم است.

نوریه گا این اتهام را رد کرده است. او روز سه شنبه در جلسه دادگاه آنرا برآمده از یک توطئه بانکی «خیالی» ساخته و پرداخته آمریکا دانست و گفت او پول ها را از معاملات قانونی و از سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، که زمانی به آن در کنترل قاچاق مواد مخدر در کلمبیا کمک می کرد، کسب کرد.

وکلای نوریه گا روز چهارشنبه گفتند مدرکی وجود ندارد که ثابت کند پول هایی که او در فرانسه خرج کرد از قاچاق مواد مخدر بدست آمد.

فرانسه نوریه گا را در سال ۱۹۹۹ به اتهام پولشویی غیابا محاکمه و محکوم کرد. اما پس از آنکه از آمریکا به فرانسه تحویل داده شد، بر اساس قوانین فرانسه مستحق برخورداری از محاکمه جدیدی شناخته شد.

نوریه گا از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۹ بر پاناما حکومت می کرد و یک سال بعد در جریان حمله آمریکا دستگیر شد. او تاکنون به اتهام قاچاق مواد مخدر و پولشویی ۲۰ سال در آمریکا زندانی بوده است.

XS
SM
MD
LG