لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۱

جام جهانی: عدم دعوت از بنزما، نصری و ویرا


کریم بنزما، سمیر نصری و پاتریک ویرا جایی در بین بازیکنان اعزامی به جام جهانی آفریقای جنوبی ندارند.

ریموند دومنک، سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه، اسامی سی بازیکن حاضر در اردوی نهایی جام جهانی را اعلام کرد. او پیش از این اعلام کرده بود اسامی بیست و سه بازیکن نهایی را تا سه شنبه اعلام خواهد کرد، اما در این مقطع تصمیم گرفت که سی بازیکن را دعوت کند. دومنک تا اول ژوئیه زمان دارد تا این تعداد را به بیست و سه نفر کاهش دهد.

بزرگترین اتفاق این لیست، عدم دعوت از کریم بنزما، مهاجم گران قیمت رئال مادرید است.

دومنک دلیل عدم دعوت از بنزما را فصل نا امید کننده او در رئال می داند نه شایعات در باره رسوایی اخلاقی این مهاجم.

ینزما با وجود اینکه چهل و چهار میلیون دلار خرج بر روی دست قوهای سفید گذاشته، تنها هشت گل برای این تیم به ثمر رسانده است و بیشتر اوقات از روی نیمکت بازی را دنبال می کرد.

مطبوعات فرانسه از رابطه بنزما با دختری که هنوز به سن قانونی نرسیده است گزارشهای مفصلی داده اند.

این در حالی است که نام فرانک ریبری و سیدنی گوو هم در این پرونده به چشم می خورد اما آنها از سوی دومنک به تیم ملی دعوت شده اند.

دومنک اظهار کرد که تنها معیارهای ورزشی در انتخاب او دخیل بوده اند و بنزما می تواند خیلی سریع به تیم ملحق شود.

« ما بعد از اول ژوئیه می توانیم باز هم بازیکن دعوت کنیم. حتی کسی که اسم اش جزو سی نفر نیست. پس کریم خیلی هم از ما دور نیست. او بازیکن بسیار با استعدادی هست. سال خیلی سختی هم داشته. ولی ما باید انتخاب خودمان را انجام می دادیم. او هم بازیکن جوانیست و هنوز هم وقت برای رویا دارد. من امیدوار هستم که او هرچه زودتر به مرز آمادگی برای بازگشت به تیم برسد. »

در میان دعوت شدگان پنج بازیکن هرگز برای فرانسه بازی نکرده اند. سدریک کاراسو در درون دروازه، مایک پلانوس و عادل رامی در خط دفاع و یان امویلا و متیو والبوئنا در بین هافبکها.

از سوی دیگر، ویرا که او هم از جام جهانی باز مانده، اظهار داشت به تصمیم دومنک احترام می گذارد اما برایش راحت تر بود اگر دومنک با او تماس می گرفت و خودش این موضوع را اطلاع می داد.

فرانسه که به لطف ضربه دست تیری آنری به جام جهانی راه یافته، باید در گروه نخست به دیدار کشور میزبان، مکزیک و اروگوئه برود.

اسامی نفرات دعوت شده از سوی دونک، به شرح زیر است:

دروازه بانان: هوگو لوریس، استیو مانداندا، سدریک کاراسو و مایکل لاندرو.

مدافعان: باکاری سانگا، اریک آبیدال، ویلیام گالاس، پاتریس اورا، راد فانی، عادل رامی، سباستین اسکیلاچی، گائل کلیچی، مارک پلانوس و آنتونی رویلر.

هافبکها: جرمی تولالان، لاسانا دیارا، آلو دیارا، یوان گورکوف، آبو دیابی، یان امویلا و فلورن مالودا.

مهاجمان: سیدنی گوو، فرانک ریبری، تیری آنری، نیکلاس آنلکا، جبرئیل سیسه، آندره پیر جایناک، متیو والبوئنا، حاتم بن ارفع و جیمی برایند.

XS
SM
MD
LG