لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

زن فرانسوی بدلیل رانندگی با نقاب اسلامی جریمه شد


یک زن فرانسوی بجرم استفاده از نقاب اسلامی هنگام رانندگی جریمه شده است.

دو روز پس از آن که نیکولا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه دستور داد پیش نویس قانون ممنوعیت استفاده از حجاب اسلامی در تمام مراکز عمومی تهیه شود، یک زن ناشناس ۳۱ ساله روز جمعه گفت پلیس در شهر «نانت» در غرب کشور، او را به این دلیل که پوشش وی یک «خطر ایمنی» در رانندگی است. معادل ۲۹ دلار جریمه کرد.

زن نقاب سیاه رنگی داشت که تمام صورتش را می پوشاند اما چشمانش را باز می گذارد.

او به خبرنگاران گفت می تواند به اندازه آنها همه جا را ببیند. وکیل زن گفت او به این تصمیم اعتراض خواهد کرد و افزود نقاب از نظر محدود کردن دید، تفاوتی با یک کلاه خود موتور سیکلت ندارد.

روز جمعه همچنین، وزیر کشور فرانسه در نامه ای به همتای خود در وزارت مهاجرت از او خواست در این باره که آیا شوهر الجزایری زن بدلیل امکان تقلب در دریافت مزایای اجتماعی می تواند از شهروند فرانسه خلع شود یا نه تحقیق کند.

او گفت مرد به داشتن چند زن و کلاهبرداری از خدمات دولتی و حمایت مالی از هریک از همسرانش به عنوان تک سرپرست خانواده مظنون است.

یک سخنگوی پرزیدنت سارکوزی می گوید لایحه ماه آینده به وزیران ارائه خواهد شد. قانون پیشنهادی زنان مسلمان را از استفاده از نقاب و برقع در تمام مراکز سرویس های عمومی از جمله بیمارستان ها، مدارس و وسائل حمل و نقل همگانی ممنوع خواهد ساخت.

سارکوزی گفته است به زنان مسلمان نباید اجازه داده شود از حجاب استفاده کنند. او همچنین می گوید برقع زنان را تحقیر می کند و با ارزش های فرانسه مغایر است.

XS
SM
MD
LG