لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۰

اوباما: ۴شهروند آمریکا توسط پهپادها کشته شده اند


دولت اوباما روز چهارشنبه رسما کشته شدن چهار شهروند آمریکایی توسط پهپادها را تایید کرد.

این خبر در حالی اعلام میشود که رییس جمهوری آمریکا قرارست سخنرانی خود را در مورد سیاستهای ضد تروریستی واشنگتن روز پنجشنبه ایراد کند.

استفاده از پهپادها در مبارزه با تروریسم بین المللی حتی علیه شهروندان آمریکایی که به القاعده و سازمانهای مرتبط آن یاری میرسانند در دور اول ریاست جمهوری باراک اوباما بسیار بحث انگیز بوده وهنوز هم در دور دوم جنجال آفرین است.

آقای اوباما پس از آنکه چندی پیش دستور یک بازنگری کامل را در این زمینه صادر کرد، اکنون تصمیم دارد تا سیاستهای خود را در این مورد با شفافیت بیشتر و کاملتری به مردم آمریکا ارائه دهد.

رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی «وضعیت کشور» خود که در ماه فوریه ایراد شد گفت وی تصمیم دارد به استفاده از «یک رشته تواناییها»علیه تروریستها ادامه دهد، زیرا بدینوسیله، از اعزام دهها هزار نیروی نظامی آمریکا به جبهه های جنگ برای تقابل با القاعده جلوگیری میشود.

در آستانه سخنرانی آقای اوباما جان کارنی سخنگوی کاخ سفید از انتشار جزییات بیشتری خودداری کرد اما گفت رییس جمهوری آمریکا از اهمیت شفاف بودن سیاستهای کشور در این زمینه آگاه است.

و درست یکروز پیش از این سخنرانی، رییس جمهوری آمریکا برای نخستین بار اعلام کرد که چهار شهروند آمریکایی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین( پهپاد) در یمن و پاکستان کشته شده اند.

یکی از مقتولین «انورالعولقی» است که در سال 2011 در یمن کشته شد. دولت اوباما میگوید سه مقتول دیگر و از جمله پسر العولقی «مشخصا توسط آمریکاهدف قرار نگرفته اند».
XS
SM
MD
LG