لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۰

۷۰ میلیار تومان کلاهبرداری با «فتوشاپ»


بگفته ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمهوری اسلامی: "در پرونده ای که در یکی از استانها در حال پیگیری است، یکی از مدیران استانی بدون حتی یک ساعت ماموریت، دوازده میلیارد تومان «حق ماموریت» و ۵۳۰ میلیون تومان «حق سفره» یا پول غذا دریافت کرده است."

ناصر سراج، روز یکشنبه در همایش «اقتصاد مقاومتی»، همچنین گفته است:

"در پرونده دیگری که در یکی از استانهای کشور تشکیل شده، عده ای هفتاد میلیارد تومان حقوق عوارض دولتی را در خصوص گمرک پرداخت نکرده اند. احتمال می دهیم ارزش مالی این پرونده به یکصد میلیارد تومان برسد. افراد در این پرونده فیش های گمرک را با استفاده از «فتوشاپ» جعل می کردند."

«اقتصاد مقاومتی» اصطلاحی است که آیت الله خامنه ای مسوولان حکومتی جمهوری اسلامی و مردم ایران را دعوت به پیروی از آن کرده است تا بگفته او در برابر تحریم هایی مقاومت شود که جامعه بین المللی، در پی سرپیچی تهران از قطعنامه های تنبیهی شورای امنیت سازمان ملل، بر جمهوری اسلامی اعمال کرده است.

این پیشنهاد رهبر جمهوری اسلامی که تعریف جامع و مانعی از آن تا کنون نشده، در حالی به میان آمده است که بر شمار خبرهای مربوط به سوء استفاده های بسیار کلان مالی در ایران روز به روز افزوده می شود.
XS
SM
MD
LG