لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۱

متهم تيراندازی پادگان فورت هود در دادگاه نظامی محاکمه می شود


متهم تيراندازی پادگان فورت هود در دادگاه نظامی محاکمه می شود
متهم تيراندازی پادگان فورت هود در دادگاه نظامی محاکمه می شود

فرمانده نظامی پادگان فورت هود می گوید روانپزشک ارتش آمريکا سرگرد نضال حسن که متهم به قتل ١٣ نفر در تیراندازی سال ٢٠٠٩ ميلادی در اين پادگان است، در يک دادگاه نظامی محاکمه خواهد شد و با مجازات مرگ روبرو است.

سرگرد نضال حسن به ١٣ فقره قتل عمد و ٣٢ فقره اقدام به قتل در تيراندازی با تصميم قبلی در ماه نوامبر ٢٠٠٩ متهم است. مقامات رسمی آمريکا می گويند سرگرد حسن با يک روحانی مسلمان افراطی در يمن در ارتباط بوده است.

هنوز روشن نيست که متهم در چه تاريخی محاکمه می شود. او بايد بر اساس قانون دادگاه نظامی - ناظر بر مجازات اعدام - نسبت به اتهامات وارده اعلام بی گناهی کند.

وکيل مدافع نضال حسن، جان گاليگان، از فرمانده نظامی پادگان فورت هود درخواست کرده است که از تقاضای مجازات اعدام برای متهم چشم پوشی کند تا به اين ترتيب در هزينه های دادرسی و صرف وقت صرفه جويی بعمل آيد. در پرونده هايی که گزينه مجازات اعدام وجود ندارد، خود به خود سربازان محکوم به قتل به حبس ابد بدون عفو مشروط محکوم می شوند.

جان گاليگان اعلام نکرده است که آيا او در نظر دارد در دفاع از نضال حسن به «جنون» استناده کند. حسن پس از اينکه در روز واقعه با شليک پليس مجروح شد از کمر به پايين فلج شده است و در زندان بسر می برد.

XS
SM
MD
LG