لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۷

مسافر قطار مکالمات تلفنی رئیس سابق سیا را منتشر کرد


سخنان رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا و آژانس امنیت ملی در جریان یک رشته مصاحبه ای که قرار بود نامش افشا نشود، توسط مسافر یک قطار در توییتر منتشر شد.

مایکل هیدن، رئیس سابق سازمان سیا روز پنجشنبه در حالی که با قطار از واشنگتن به نیویورک می رفت، مشغول مصاحبه تلفنی با چند خبرنگار بود.

اما تام ماتزی، مسافری که در آن واگن قطار مایکل هیدن را شناخت و اظهارات او را می شنید، با استفاده از توییتر همزمان سخنان این مقام سابق امنیتی را در اینترنت منتشر می کرد. این سخنان شامل موضوعات مرتبط با رسوایی شنود تلفن ها توسط آژانس امنیت ملی، زندان های مخفی سازمان سیا و تلفن همراه باراک اوباما نیز بود.

تام ماتزی در توییتر خود به نقل از هیدن نوشته است که او به خبرنگاران تاکید می کرد که تنها با عنوان «یک مدیر سابق ارشد» معرفی شود.

ظاهرا مایکل هیدن از توییتر های ماتزی باخبر می شود و به سمت او در قطار حرکت می کند و به ماتزی پیشنهاد مصاحبه می دهد.
این دو سپس درباره جاسوسی خارجی آمریکا و قانون اساسی نیز صحبت می کنند. هایدن سپس به ماتزی اجازه می دهد که با او عکس بگیرد. این عکس در توییتر تام ماتزی منتشر می شود.

تام ماتزی در توییتر خود نوشت هایدن در مکالمات تلفنی خود از اوباما انتقاد کرده بود، اما مقام سابق سیا این موضوع را رد کرد.
XS
SM
MD
LG