لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

یک زندانی سابق زندان نیویورک مدعی است خودکشی اپستین «غیر ممکن» است


چهره نگاری از جفری اپستین در دادگاه نیویورک، ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۹
چهره نگاری از جفری اپستین در دادگاه نیویورک، ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۹

«امکان ندارد که جفری اپستین خودکشی کرده باشد.»

به گزارش فاکس نیوز، این ادعا از سوی یکی از زندانیان سابق در زندان موسوم به «متراپالیتن کورکشن سنتر» (مرکز اصلاح کلان‌شهر) در منهتن نیویورک، جایی که روز شنبه جسد اسپتین را که ظاهراً خودکشی کرده، پیدا کردند، مطرح شده است. این زندانی سابق در مصاحبه ای با «نیویورک پست»، به شرطی که ناشناس بماند، گفت که ماه‌ها در بخشی از زندانی که برای افراد مشهوری – مثل اپستین – اختصاص داشته، زندانی بود.

او گفت امکان این که اپستین بتواند خودکشی کند، صفر بود.

او برای ادعایش چند دلیل آورده است:

- بین زمین و سقف ۲.۵ – ۳ متر فاصله است. هیچ راهی برای وصل کردن چیزی به سقف نیست.

- ملافه ها مثل دستمال نازکند و آن قدر محکم و قوی نیستند که یک فرد ۹۰ کیلویی را تحمل کند – اصلاً امکانش نیست.

- در زندان هیچ چیزی که با آن بتوانید یک وسیله مرگ بسازید نمی دهند. اگر می خواهید نامه بنویسید به شما خودکار پلاستیکی می دهند و شاید هفته ای یکبار یک ورق کاغذ.

جفری اپستین
جفری اپستین

این زندانی اسبق که در همان بندی که اپستین زندانی بود، حبس بود گفته هیچ چیز فلزی و سفتی که بتوان با آن اسلحه سرد تیز درست کرد در دسترس نیست.

ضمن این که چه تحت مراقبت خودکشی باشید و چه نباشید پلیس هر ۹ دقیقه یکبار دم در سلول‌تان به شما سر می زند. حدود ۸۰ نفر در آن بخش هستند و اغلب دو نفر را در یک سلول می گذارند.

او تاکید کرده که به نظرش جفری اپستین خودکشی نکرده است.

این‌ها تنها چند مورد از استدلال های ظاهراً منطقی این زندانی سابق است که از نیویورک پست خواسته هویت او ناشناس بماند.

واکنشی در برابر این ادعا از سوی پلیس و مقامات زندان هنوز منتشر نشده است. ولی پلیس فدرال آمریکا، شرایط مرگ اپستین را تحت بررسی دارد. «ویلیام بار» دادستان کل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بازپرسی ویژه ای برای پرونده باز کرده است.

جفری اپستین، سرمایه دار ۶۶ ساله آمریکایی به اتهام سوءاستفاده جنسی از دختران نوجوان و زیر سن قانونی در زندان بود. به گزارش نیویورک تایمز این میلیاردر آمریکایی سرشناس که در زندانی در منهتن نیویورک در انتظار محاکمه به سر می‌برد خود را دار زده و جسدش صبح روز شنبه در زندان کشف شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG