لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۳

ایران صفر برزیل سه نتیجه ای قابل پیش بینی


ملی ‌پوشان ایران به مصاف پرافتخارترين تيم جهان رفتند و در آخر با قبول سه گل تن به شكست دادند. دراین دیدار که با حضور حدود ده هزار طرفدارایرانی وعلاقمندان تیم برزیل در گرمای زیاد شهر ابوظبی در ورزشگاه شیخ زاید و با قضاوت داوران اماراتی برگزار شد، ده دقيقه ابتدايی بازی، بيشتر در اختيار بازيكنان ايرانی بود.

در دقيقه پنج و پس از پرتاب اوت دستی احسان حاج صفی، توپ به زير پای محمد غلامی رسيد كه اين مهاجم توپ را وارد دروازه برزيل كرد كه اين گل آفسايد اعلام شد. اين در حاليست كه صحنه آهسته نشان داد كمك داور اماراتی اشتباه كرده و گل غلامی در شرايط صحيح به ثمر رسيد.

اما در دقیقه چهارده دنی آلوز، مدافع تيم بارسلونا، پشت توپی قرار گرفت که محمد نصرتی با خطا بر روی الكساندر پاتو به برزیل هدیه داده بود. و دنی آلوز از فاصله بیست و پنج متری به زيبايی گل نخست برزيل را به ثمر رساند. پس از آن تيم برزيل قدرت برتر میدان بود و تيم ايران از بیشتر به دفاع پرداخت. برزيل نيمه دوم را با يك تغيير آغاز كرد و الياس به جای كوتينيو وارد زمين شد.

حملات جسته و گریخته ایران در نیمه دومهم به بار ننشست و در دقيقه پنجاه پاس زيبای نيلمار در چند قدمی دروازه به پاتو رسيد، اما مهدی رحمتی با واكنشی زيبا از فروریختن دوباره دروازه ایران جلوگیری کرد. رحمتی در دقيقه پنجاه و نه بار ديگر ناجی ایران شد، اما سرانجام در دقيقه شصت و نه تسلیم برزیلی ها شد. مدافعان ايران به تصور آفسايد ايستادند و پاتو دروازه ی ایران را نشانه رفت.

پنج دقیقه پس از این گل، كريم باقری در میان تشویق ایرانیان حاضر در ورزشگاه وارد ميدان شدو برای آخرین بار بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست. در دقیقه نودو سه بازی نيلمار تیر خلاص را به شلیک کرد و یک دقیقه بعد ميلاد ميداوودی با پاس زيبای كريم باقری در موقعيت تك به تك با دروازه‌بان برزيل قرار گرفت ولی ضربه او با فاصله كمی از كنار دروازه به بيرون رفت.

در پایان دیدار ایران و برزیل، کریم باقری یکی از گلزنترین مدافعان و هافبک های فوتبال ایران خداحافظی باشکوهی با بازی ملی داشت. باقری در طول دقایقی که در زمین حضور داشت بارها مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

او که به تشخیص افشین قطبی در خط حمله قرار گرفته بود در دقایق حضورش در زمین یک بار هم صاحب موقعیت گلزنی نشد اما مهدی رحمتی با وجود دريافت سه گل، بعنوان بهترين بازيكن بازی ايران و برزيل شناخته شد و جايزه خود را دريافت كرد.

XS
SM
MD
LG