لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۱

با لغو ممنوع الخروجی کی‌روش، سرمربی به اتریش رفت


خداحافظی کیروش با ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:14:14 0:00

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران سرانجام با لغو ممنوع الخروجی از ایران، برای حضور در اردوی تیم ملی ایران وارد اتریش شد.

کی روش که به دلیل بدهی مالیاتی صبح روز شنبه از همراهی تیم ملی فوتبال ایران در سفر به اتریش باز مانده بود، با رفع مشکل مالیات، یکشنبه صبح تهران را به مقصد اتریش ترک کرد.

تیم ملی فوتبال ایران صبح شنبه برای انجام دو دیدار تدارکاتی مقابل تیم سوئد و شیلی راهی اتریش بود. با مطرح شدن ممنوع الخروجی کی روش در فرودگاه به دلیل بدهی مالیاتی، اعضای تیم ملی فوتبال، بدون همراهی سرمربی خود، تهران را به مقصد وین ترک کردند. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران میزان بدهی مالیاتی کی روش را ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کردم.

شنبه شب اما خبرگزاری های ایران اعلام کردند که مشکل مالیاتی کی روش حل شده و او از روز یکشنبه به ملی پوشان فوتبال می پیوندد.

آقای کی روش روز جمعه اعلام کرده بود که بعد از اردوی اتریش از مربیگری تیم ملی فوتبال ایران کناره‌گیری خواهد کرد. بنا به گزارش‌های موجود، علت کناره گیری این مربی ۶۲ ساله پرتغالی که حدود شش ماه پیش قرارداد کاری خود را با فدراسیون فوتبال ایران تا سال ۲۰۱۸ میلادی تمدید کرده بود، بروز برخی فشارهای خارجی و اختلاف میان او و مسئولین ورزشی ایران بر سر ترکیب تیم ملی امید بوده است.

خبرگزاری مهر به نقل از آقای کی روش نقل کرده که تصمیم رفتن او با خودش نبوده و پس از بررسی هایی که انجام داده متوجه شده که عده ای نمی خواهند او همچنان سرمربی تیم ملی بماند به همین خاطر او قصد دارد به صورت صلح آمیز از هدایت تیم ملی کنار رود.

XS
SM
MD
LG