لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۶

استقبال از «آشپرخانه بیتا» آشپز ایرانی تبار در جشنواره غذای لس آنجلس


رستوران «مومد» Momed در شمال مرکز شهر لس ‌‌آنجلس در سال‌های اخیر میزبان برنامه ای با عنوان «تنوع غذایی ملل» بوده است که به عنوان بخشی از جشنواره غذای روزنامه لس آنجلس تایمز در رستوران های مختلف شهر لس آنجلس برگزار می شود.

الکس سرکیسیان مدیر این رستوران سه سال پیش به فکر معرفی غذاهای متنوع اقلیت های ساکن لس آنجلس افتاد و منوی ویژه «شام مهاجران» را برای مشتریان خود تدارک دید؛ او منوی امسال را به غذاهای کشورهای ایران و ایتالیا اختصاص داد.

به این ترتیب «بیتا میلانیان» از مدیران ایرانی ‌آمریکایی حوزه فناوری و مخابرات آمریکا و فعال فرهنگی ساکن لس آنجلس، برای طراحی منوی غذاهای ایرانی انتخاب شد. او بنیانگذار یک صفحه آشپزی ایرانی در شبکه های مجازی است که طرفداران زیادی دارد.

بیتا میلانیان در گفت‌وگو با صدای آمریکا می گوید: «غذا، بهترین ابزار برای گسترش ارتباط فرهنگی میان ملت‌ها است. از این طریق افراد بیشتری با ذائقه و سبک غذای ما آشنا می ‌شوند و نقاط مشترک و زیبایی‌ هایی زندگی ایرانی‌ ها را در مقایسه با زندگی و غذاهای خود به خوبی احساس می کنند.»

او در این برنامه غذاهایی چون باقالی پلو با ماهی، عدس پلو با مرغ، نازخاتون، برانی لبو و کوفته را با دستورهای طبخ مخصوص خود به علاقمندان ارائه کرد.

بیتا میلانیان قصد دارد با ادامه فعالیت های خود در این زمینه، درآمد حاصل را به مراکز و سازمان های غیرانتفاعی اهدا کند.

برنامه بعدی ۲۰ ژوئن و همزمان با روز جهانی پناهندگان در شهر بورلی هیلز برگزار می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG