لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

تعدادی از امدادگران داوطلب در خوزستان از سوی سپاه بازداشت شدند


سیل در خوزستان
سیل در خوزستان

در پی وقوع سیل در استان خوزستان گزارش می‌شود که تعدادی از امدادگران مردمی و داوطلب در روستای گوریه از سوی ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده‌اند.

کمپین حقوق بشر در ایران روز پنجشنبه ۲۲ فروردین به نقل «کریم دحیمی» فعال حقوق بشر گزارش داد، دو نفر از امدادرسان‌های اهل خوزستان به نام احمد کعبی و یعقوب کعبی روز جمعه ۱۶ فروردین و ۹ نفر از امدادرسان مردمی روز یکشنبه ۱۸ فروردین، که برای کمک رسانی به سیل‌زدگان به روستای گوریه رفته بودند، از سوی ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

کریم دحیمی با اشاره به منابع داخلی در روستای گوریه به کمپین گفت: «احمد و یعقوب کعبی که در کمپ مشغول امدادرسانی بودند به دلایل نامشخصی از سوی ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند و ما هنوز اطلاعی از محل نگهداری آنها نداریم.»

به گفته آقای دحیمی، احمد کعبی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق و از فعالان فرهنگی شهر شوشتر است؛ یعقوب کعبی نیز از فعالان هنری و فرهنگی شوشتر است.

کریم دحیمی همچنین در رابطه با بازداشت امدادگران مردمی گفت، این جوانان عرب که به منظور تقسیم غذا و کمک‌های جمع‌آوری شده به روستای گوریه رفته بودند، به دلیل اختلاف و بحث با ماموران سپاه بازداشت شده‌‌اند.

روستای گوریه یکی از روستاهای شهر شعیبیه از شهرستان شوشتر در استان خوزستان است. در روزهای اخیر بسیاری از مردم از شهرهای اطراف برای کمک‌رسانی به صورت داوطلبانه به روستای گوریه و روستاهای دیگر شهر شوشتر رفته‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG