لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

ورود اف.بی.آی به ماجرای رسوایی آلودگی آب در میشیگان


نتایج آزمایشات بهداشتی وجود سرب در آب رودخانه و خون بعضی کودکان شهر را تایید کرد
نتایج آزمایشات بهداشتی وجود سرب در آب رودخانه و خون بعضی کودکان شهر را تایید کرد

اف.بی.آی به گروه تحقیقات جنایی آمریکا در ماجرای آلودگی آب رودخانه فلینت در ایالت میشیگان پیوست.

یک سخنگوی دفتر دادستانی آمریکا در شهر فلینت گفت دادستان های فدرال در حال کار با تیم تحقیقات هستند که متشکل از چند نهاد است از جمله اف.بی.آی، خدمات بازرسی پست آمریکا، دفتر بازرسی کل سازمان محیط زیست، و بخش تحقیقات جنایی سازمان محیط زیست آمریکا.

سخنگوی دفتر تحقیقات فدرال گفت این سازمان می خواهد اطمینان یابد که قوانین فدرال نقض نشده اند.

در آوریل ۲۰۱۴ زمانی که مصرف آب ساکنین شهر فلینت از آب لوله کشی به رودخانه فلینت تغییر یافت، این شهر تحت کنترل یک مدیر اضطراری منصوب شده از سوی دولت قرار گرفت.

آب رودخانه فلینت آلوده به سرب است.

سخنگوی فرماندار میشیگان گفت این نهاد روی مسئله به دقت کار خواهد کرد تا "هر گونه خطا در سطوح محلی، ایالتی و فدرال روشن شود."

ریک اسنایدر فرماندار میشیگان بارها به دلیل سوءمدیریت در رسیدگی به مسئله آب آلوده در فلینت عذرخواهی کرده است. هفته گذشته اسنایدر ۲۸ میلیون دلار را برای رسیدگی به این امر اختصاص داد و وضعیت اضطراری در فلینت را تا ۱۴ آوریل تمدید کرد.

رسوایی آب آلوده در فلینت در هفته های اخیر بعد انتخاباتی نیز به خود گرفته است. روز شنبه هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمرکیا خواستار انجام مناظره در فلینت شد.

در واشنگتن قرار است اعضای سنا عصر روز سه شنبه درباره متمم لایحه انرژی و اختصاص بودجه ۶۰۰ میلیون دلاری برای تعویض لوله های آب و ارائه خدمات بهداشتی به فلینت رای دهند.

مجلس نمایندگان نیز روز چهارشنبه این مسئله را به بحث می گذارد.

علی رغم اطمینان بخشی مسئولان مبنی بر سالم بودن آب، ساکنین فلینت از موارد مختلف بیماری در نتیجه مصرف آب محلی شکایت کرده اند.

فلینت واقع در ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب دیترویت است. پس از آن که نتایج آزمایشات بهداشتی وجود سرب در آب رودخانه و خون بعضی کودکان شهر را تایید کرد، آب لوله کشی این شهر در ماه اکتبر از آب رودخانه به منابع آب شرب دیترویت بازگشت.

XS
SM
MD
LG