لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۲

ماراتن مذاکرات مالی کنگره آمریکا


قانونگذاران آمریکایی پیش از ورود به نشست دوشنبه ۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ در کنگره آمریکا
قانونگذاران آمریکایی پیش از ورود به نشست دوشنبه ۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ در کنگره آمریکا
درصورت عدم حصول طرفین به توافقی بر سر بودجه سالانه کشور، میزان مالیاتی که شهروندان آمریکایی باید از آغاز سال آینده میلادی(ساعاتی دیگر) بپردازند، افزایش خواهد یافت.

توافقی که رسیدن به آن برای اجتناب از افزایش مالیات پرداختی آمریکاییان ضروری است، باید میان دموکرات ها و جمهوری خواهان حاصل شود. مذاکرات طولانی بر سر اختلافات در خصوص مفاد بودجه سالانه و افزایش سقف بدهی ها، طی هفته های اخیر نافرجام مانده و قرار گرفتن آمریکا در لبه آنچه رییس جمهوری آمریکا از آن به عنوان «پرتگاه مالی» نام برده، مایه نگرانی بسیاری شده است.

حضور امروز نمایندگان مجلس آمریکا در محل کنگره برای تشکیل جلسه و تلاش برای رسیدن به توافق، خرق عادت تلقی می شود؛ چون ۳۱ دسامبر(روز آخر سال) معمولاً روز تعطیلی کنگره است.

برخی ناظران و تحلیلگران مالی می گویند حتی اگر طرفین به توافق برسند، این توافق، تنها مرهمی موقت بر جراحات مالی کشور است و راه حل قاطعی تلقی نمی شود.

امروز بازار سهام نیویورک در گرماگرم بحث پیرامون پرتگاه مالی، فعال تر شد و شاخص بازار برای بسیاری از سهام مورد معامله در این بازار بالا رفت.

ضرب الاجل توافق بر سر مفاد بودجه سالانه برای دور ماندن از پرتگاه مالی، نیمه شب دوشنبه(آغاز سال ۲۰۱۳) است، اما حتی اگر قانونگذاران تا آن زمان به توافق نرسند، دولت می تواند با تصویب لوایحی در سال جدید، مانع از افتادن اقتصاد آمریکا به پرتگاه مالی شود.

باراک اوباما روز گذشته طی گفت و گویی تلویزیونی با شبکه ان بی سی آمریکا گفت که سال جدید، سالی پرچالش تر برای سرمایه گذاران آمریکایی خواهد بود.
XS
SM
MD
LG