لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

نخستین «موزه واژن» در دنیا با هدف تابو زدایی از بدن زنان در لندن افتتاح می‌شود


نخستین موزه واژن دنیا در لندن افتتاح خواهد شد
نخستین موزه واژن دنیا در لندن افتتاح خواهد شد

نخستین موزه دنیا که به واژن اختصاص دارد پس از جمع آوری ۵۰ هزار پوند کمک های مردمی، در ماه نوامبر در لندن درهای خود را به روی عموم باز خواهد کرد.

به گزارش سرویس جهانی بی بی سی، هدف از احداث این موزه، بالا بردن سطح آگاهی در مورد بیماری‌های زنان و ارائه اطلاعات مفید در مورد سلامت آنها است.

این موزه شامل نمایشگاه های متنوع، نمایشنامه، کارگاه، و دیگر برنامه های سرگرم‌کننده آموزشی با موضوع واژن و سلامت زنان است.

بنیانگذار این موزه می گوید پس از آنکه متوجه شد موزه ای در ایسلند به آلت تناسلی مردانه اختصاص دارد تصمیم گرفت موزه ای برای زنان راه اندازی کند.


بنیانگذار این موزه امیدوار است که راه‌اندازی آن بتواند شرمی که معمولا زنان در رویارویی با بدن خود با آن روبرو هستند را از بین ببرد.

به گزارش یک سازمان خیریه فعال در زمینه سرطان رحم، یک چهارم زنان ۲۵ تا ۲۹ ساله در بریتانیا خجالت می کشند آزمایش سرطان رحم بدهند.

این موزه با کالج سلطنتی زنان و زایمان همکاری می کند تا زنان را به گفتگو در مورد موضوعاتی که به سلامتی‌شان ربط دارد و در جامعه تابو محسوب می شوند تشویق کند.

موزه واژن لندن برنامه هایی آموزشی در مورد سکس و رابطه نیز برای علاقه مندان ارائه می کند و با تیمی از پزشکان و کارشناسان سلامت در تعامل است.

این موزه امکاناتی را نیز برای افراد بیناجنس و تراجنسیتی ارائه می دهد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG