لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۲

برای نخستین بار مسابقات کشتی کچ زنان در عربستان سعودی برگزار می‌شود


نخستین مسابقات کشتی کچ زنان در عربستان سعودی برگزار می‌شود
نخستین مسابقات کشتی کچ زنان در عربستان سعودی برگزار می‌شود

شرکت آمریکایی برگزار کننده مسابقات کشتی کچ موسوم به «دبلیو دبیلو ای» (WWE) اعلام کرد که نخستین مسابقات کشتی کچ زنان در عربستان سعودی را روز پنجشنبه، سی و یکم اکتبر (نهم آبان) برگزار خواهد کرد.

این مسابقه کشتی کچ (که در ایران با نام «کشتی کج» نیز شناخته می‌شود) در استادیوم بین المللی ریاض برپا می شود، و طی آن «لیسی ایوانز» آمریکایی به مصاف «ناتالیا» کشتی‌گیر کانادایی خواهد رفت.

خانم ایوانز قبلا در نیروی دریایی آمریکا فعالیت می کرد و از سال ۲۰۱۶ به «دبلیو دبلیو ای» پیوست.

ناتالیا نید هارت، کشتی گیر کارکشته آمریکایی- کانادایی از خانواده ای کشتی گیر می آید و یکی از شناخته شده ترین چهره های کشتی کچ زنان است.

شرکت «دبلیو دبلیو ای» در سال‌های اخیر به دلیل معامله با عربستان سعودی و بستن قرارداد سالانه ۸۰ میلیون دلاری مورد انتقاد قرار گرفته است.

همچنین برخی از ورزشکاران این سازمان از جمله «سمی زین» سوری تبار از بازی در مسابقات «دبلیو دبلیو ای» در عربستان محروم هستند. در عین حال، تعدادی از چهره های شناخته شده از جمله «کوین اونز» و «دنیل براین» در چند مسابقه اخیر شرکت نکردند.

برخی از رسانه ها از این اقدام «دبلیو دبلیو ای» در برپایی نخستین مسابقات کشتی کچ زنان در عربستان به عنوان قدمی در راستای تغییر روابط جنجال برانگیزش با عربستان یاد کرده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG