لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۲

پیش فروش بلیت های فیلم کنسرت مایکل جکسون


پیش فروش بلیت های فیلم کنسرت مایکل جکسون

دو هفته پیش از آغاز نمایش فیلم کنسرت مایکل جکسون، بلیت های بیش از ۱۶۰۰ سانس این فیلم در سینماهای مختلف آمریکا به فروش رسیده است

بنا برگزارش خبرگزاری رویترز از لس آنجلس، پیش فروش بلیت های فیلم کنسرت مایکل جکسون به نام «این است» یا This is it، این فیلم را که هنوز اکران نشده تبدیل به یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین وقایع هنری سال جاری کرده است و بلیت های این فیلم نیز تبدیل به داغ ترین متاع روز شده اند.

دو هفته پیش از آغاز نمایش فیلم کنسرت مایکل جکسون، بلیت های بیش از ۱۶۰۰ سانس این فیلم در سینماهای مختلف آمریکا به فروش رسیده است. این فیلم هم چنین از هم اکنون در دو تارنمای بلیت فروشی اینترنتی در رده اول پرفروش ترین فیلم ها قرار گرفته است.

در نتیجه استقبال پرشور تماشاگران، از هم اکنون فیلم «این است» مایکل جکسون از لحاظ محبوبیت در رده ای هم تراز با قسمت دوم فیلم تازه و پرهوادار «توآیلایت» Twilight به نام «ماه تازه» قرارگرفته است که در ماه نوامبر آینده بر روی اکران خواهد آمد. اکثر بلیت های این فیلم نیز معمولا هفته ها پیش از اکران عمومی پیش فروش می شود و فیلمی است که در میان نوجوانان از محبوبیت زیادی برخوردار است.

استیو الزر، سخنگوی شرکت سونی، کمپانی مالک شرکت پخش فیلم کلمبیا درمورد این استقبال بی سابقه می گوید: «این اتفاق کم نظیر تنها به ایالات متحده آمریکا محدود نمی شود بلکه در کشورهای دیگر نیز بلیت های کنسرت مایکل جکسون پیش فروش و گاه در مواردی حتی نایاب شده اند. البته شرکت پخش ما کوشیده است تا به تعداد سینماها بیافزاید و به این صورت هیچکس در روز گشایش فیلم «این است» مایکل جکسون پشت درهای سینماها نخواهد ماند و همه فرصت تماشای آن را به دست خواهند آورد.»

فیلم کنسرت مایکل جکسون، مجموعه ای است از فیلم هایی که از این ستاره موسیقی فقید هنگام تمرین برای کنسرتی که قرار بود در انگلستان اجرا شود گرفته شده است. جکسون قرار بود تا در یک سری کنسرت در انگلستان شرکت کند اما چند روز پیش از آغاز این کنسرت ها در روز ۲۵ ژوئن گذشته، این ابرستاره موسیقی پاپ، در اثر استفاده از داروهای مسکن قوی در سن ۵۰ سالگی در منزل مسکونی خود در لس آنجلس درگذشت.

فیلم «این است» مایکل جکسون بنا بر گفته دست اندرکاران تهیه و پخش آن، روز ۲۸ اکتبر به مدت فقط ۲ هفته درسینماهای جهان به صورت هم زمان به نمایش درخواهد آمد.

شرکت بلیت فروشی اینترنتی «فندنگو دات کام» اعلام کرده است که تا کنون بلیت های بیش از ۱۰۰۰ سانس از این فیلم را فقط در ایالات متحده آمریکا فروخته است. رقیب این شرکت، یک بلیت فروشی اینترنتی دیگر به نام «مووی تیکتز دات کام» نیز توانسته است بیش از ۶۰۰ سانس از فیلم «این است» مایکل جکسون را در سراسرکشور به فروش برساند.

«این است» توانسته است دومین فیلم پرفروش روی این دو تارنمای اینترنتی باشد. بخش دوم فیلم «توآیلایت» به نام «ماه تازه» که یک فیلم درباره جوانان خون آشام است در مقام اول پرفروش ترین بلیت های سینمای روز این دو سایت قرار دارد. البته باید درنظر داشت که بلیت های این فیلم یک ماه پیش از بلیت های فیلم مایکل جکسون به فروش گذاشته شده است.

هر دو شرکت فندنگو دات کام و مووی تیکتز دات کام معتقدند در چند روز آینده بلیت های فیلم کنسرت «این است» مایکل جکسون رکورد فروش بلیت های سینمایی آنان را خواهد شکست.

درحال حاضر فیلم «هانا مانتانا/مایلی سایروس: تور کنسرت بهترین های هر دو جهان»، محصول سال ۲۰۰۸ رکورد دار پرفروش ترین فیلم از یک کنسرت است که هر چند در ۷۰۰ سینمای آمریکا به نمایش در آمد، بیش از ۷۰ میلیون دلار درآمد داشت و علاوه بر پرفروش ترین فیلم از روی یک کنسرت در تاریخچه کوتاه بلیت فروشی اینترنتی نیز رکورد دار است.

شرکت سونی، مبلغ ۶۰ میلیون دلار برای خریداری فیلم های موجود از تمرین های کنسرت مایکل جکسون، کنسرتی که هرگز به وقوع نپیوست، پرداخته است. این شرکت در نظر دارد که از لحاظ فروش گیشه «هانا مانتانا» را کنار بزند. چرا که فیلم «این است» جکسون قرار است تا در بیش از ۳۵۰۰ سینمای مختلف در آمریکا و کانادا اکران شود.

علاوه برآن سونی در نظر دارد تا بیش از ۸۵۰۰ کپی از فیلم «این است» را برای نمایش درسینماهای بیش از ۷۵ کشور دیگر جهان به این کشورها ارسال کند.

بنا بر گفته سخنگوی شرکت سونی، انتظار می رود که در صحنه بین المللی نیز، فیلم «این است» در ژاپن و بریتانیا رکورد فروش را بشکند.

جکسون قرار بود ۵۰ کنسرت در شهر لندن اجرا کند و درنظر داشت تا اولین کنسرت خود را در روز ۱۳ جولای به اجرا بگذارد. یکی از بزرگ ترین کنسرت گزاران جهان، شرکت ای ای جی، برگزار کننده کنسرت های مایکل جکسون بود که در معامله فروش فیلم های موجود از پشت صحنه های این کنسرت به شرکت سونی و کلمبیا نقش اساسی داشته است. با این وجود، فرزندان و خانواده مایکل جکسون نیز از منافع فیلم «این است» بهره مند خواهند شد.

XS
SM
MD
LG