لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۷

۱۹ آتش نشان در آریزونا کشته شدند


گسترش ناگهانی آتش در نزدیکی شهر «یارنل» در ۱۳۰ کیلومتری شمال شهر فینیکس، از روز جمعه گذشته تا به امروز بیش از ۸۰۰ هکتار زمین و چندین ساختمان را به آتش کشیده است. بیش از ۲۰۰ آتش نشان سرگرم مبارزه و فرونشاندن این آتش گسترده هستند.
مقامات مسئول از طرق مختلف به ساکنان شهر یارنل و شهرهای مجاور اطلاع داده اند تا هرچه زودتر منطقه را ترک گویند. به گفته مقامات خطر شعله های آتش صدها خانه را مورد تهدید قرار داده است.

مقامات آریزونا روز یکشنبه گفتند در عملیات خاموش کردن این آتش سوزی گسترده ۱۹ آتش نشان کشته شده اند.

«انجمن آتش نشانان وایلد لند آمریکا» در فیس بوک خود درستی این خبر را مورد تأیید قرار داده است. «آرت موریسن»، یکی از مقامات اداره جنگلبانی آریزونا، به خبرنگار خبرگزاری «سی اِن اِن» گفت که آتش نشانان کشته شده از ماهرترین و با تجربه ترین آتش نشانان بوده اند. او گفت که به نظر می رسد که آنها در محاصره آتش گرفتار شدند، و زمانی که آتش نشانان دیگر بدانجا رسیدند آنها کشته شده بودند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، که در حال حاضر در آفریقا بسر می برد، روز دوشنبه، طی صدور بیانیه ای آتش نشانان کشته شده را قهرمانان کشور نامید. آقای اوباما گفت که وی و میشل، همسرش، و تمام شهروندان آمریکا، مراتب دعا و تسلیت خود را به خانوادهای این قهرمانان شجاع، که جان خود را در این تراژدی دلخراش و غم انگیز از دست دادند، تقدیم میداریم.

موجی از هوای بسیار گرم آریزونا و ایالت های مجاور آن مانند کالیفرنیا، نوادا و ایالات میانه آمريکا را فرا گرفته است، و در برخی از نقاط درجه هوا به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده است.

XS
SM
MD
LG