لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۰

یک گزارش جدید: فنلاندی‌ها خوشحال ترین مردم دنیا هستند


بر اساس یک پژوهش سالانه که روز چهارشنبه انتشار یافت، فنلاند شادترین کشور دنیاست؛ همین پژوهش نشان می دهد با این که آمریکا ثروتمندتر شده، آمریکائی ها کمتر خوشحالند.

گزارش ۲۰۱۸ شبکه راه حل های توسعه پایدار سازمان ملل متحد که ۱۵۶ کشور را در بر می گیرد، عواملی مثل درآمد سرانه، حمایت های اجتماعی، امید زندگی سالم، آزادی های اجتماعی، گشاده دستی و نبودن فساد را مورد بررسی قرار می دهد.

با وجود زمستان های سخت و تاریک، فنلاندی ها گفته اند دسترسی به طبیعت، امنیت، بیمه های کودکان، آموزشگاه های خوب وبیمه درمانی رایگان در میان بهترین چیزهائی است که در کشورشان دارند.

«بریانا اونز»که از ایالات متحده به فنلاند مهاجرت کرده و حالا در «اسپو» دومین شهر فنلاند با حدود ۲۸۰ هزار جمعیت آموزگار است، می گوید: «به شوخی به آمریکائی های دیگر می گویم: ما داریم رویای آمریکائی را در فنلاند زندگی می کنیم.»

«اونز» به رویترز گفت «به نظر من در این جامعه همه چیز برای این تنظیم شده که مردم موفق شوند، از دانشگاه گرفته تا وسایل نقلیه عمومی که واقعاً خوب کار می کنند. »

فنلاند از جایگاه پنجم در سال گذشته، نروژ را پشت سر گذاشت و به مقام اول رسید.

ده کشور اول گزارش سازمان ملل متحد، همه از اروپای شمالی اند: به ترتیب فنلاند ، نروژ ، دانمارک، ایسلند، سوئیس،کانادا، نیوزلند، سوئد و استرالیا.

جایگاه ایالات متحده آمریکا در این گزارش ۱۷۰ صفحه ای از مقام چهاردهم در سال گذشته به رتبه هجدهم نزول کرده، بریتانیا در جایگاه نوزدهم است و امارات متحده عربی بیستم.

کشور بروندی در این رده بندی آخر شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG