لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۲

با فناوری جدید دیجیتالی می‌توان هویت جسدهای دهه‌ها پیش را شناسائی کرد


اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی می گوید با بهره گیری از یک فناوری جدید در انگشت نگاری، هویت جسدها از سال های دهه ۱۹۷۰ به بعد قابل شناسائی شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد جسد با این فناوری شناسائی شده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، از ماه فوریه سال جاری اف بی آی از این فناوری استفاده می کند و موفق شده است ۲۰۴ جسد را که در فاصله سال های ۱۹۷۵ تا دهه ۱۹۹۰ یافت شده اما شناسائی نشده بودند را کشف هویت کند.

این کشف در سرتاسر آمریکا و بخصوص در ایالت های آریزونا، کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک و فلوریدا بشدت مورد استفاده قرار گرفته است.

برایان جانسون مدیر واحد انگشت نگار ی اف بی آی به کمک ۸ تن از همکارانش در واحد، جسدهای ۱۵۰۰ ناشناس دهه های گذشته را با برنامه کامپیوتری بررسی و آزمایش کرده و گاه حتی به یاری یک انگشت جسد، هویت را مورد شناسائی قرار داده اند.تا پیش از این، اثر انگشت هر ۱۰ انگشت برای شناسائی هویت ضرورت داشت.

این واحد از تمام شاخه های محلی خواسته است با رجوع به پرونده های سال ها و دهه های گذشته و استفاده از این فناوری جدید، به خانواده ها در آگاهی از سرنوشت عزیزانشان که نامشخص مانده است، کمک کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG