لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۴

پژوهش جدید: بهترین راه برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی کاشتن میلیاردها درخت است


پارک «کتابخانه درختی» در شهر میلان، ایتالیا - شهر میلان تصمیم دارد برای بهتر کردن هوای اغلب دم و گرفته شهر تا سال ۲۰۳۰، سه میلیون نهال درخت بکارد.
پارک «کتابخانه درختی» در شهر میلان، ایتالیا - شهر میلان تصمیم دارد برای بهتر کردن هوای اغلب دم و گرفته شهر تا سال ۲۰۳۰، سه میلیون نهال درخت بکارد.

بنا به یک مطالعه جدید، یکی از مؤثرترین راه های مبارزه با گرمایش زمین کاشتن میلیاردها درخت و حتی بیشتر است.

به گزارش آسوشیتدپرس، دانشمندان سوئیسی می گویند جای کافی برای این کار هست. آنها در مقاله ای که در ژورنال علمی «ساینس» منتشر شد نوشته اند که حتی با وجود شهرها و مزرعه ها، هنوز به اندازه کافی – حدود ۹ میلیون کیلومتر مربع – جا برای کاشتن درخت هست.

در این پژوهش محاسبه شده است که نهال های درخت تازه کاشته شده، می توانند در طول چند دهه آینده نزدیک به ۷۵۰ میلیارد تن گاز دی اکسید کربن در اتمسفر را جذب کنند. این میزان برابر است با آلودگی کربنی که بشر در ۲۵ سال گذشته تولید کرده است.

بنابه این پژوهش، بخشی از این مزایا را می توان حتی سریع تر دید، چون درخت هر چه جوان تر است بیشتر دی اکسید کربن هوا را مصرف می کند.

«توماس کرئوثر»، بوم‌شناس تغییرات اقلیمی در انستیتوی فناوری فدرال سوئیس در شهر زوریخ و یکی از نویسندگان این پژوهش می گوید: «این کار – هزاران بار – ارزان ترین و مؤثرترین راه حل برای تغییرات آب و هوایی است.»

شش کشوری که فضای زیادی برای کاشتن نهال درخت (درختان جدید) را دارند روسیه، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، برزیل، و چین هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG