لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۸

با تصمیم فیفا، تعداد تعویض‌های هر بازی فوتبال به پنج می‌رسد


شیوع ویروس کرونا در جهان موجب تعطیلی رقابت‌های ورزشی، از جمله مسابقات فوتبال، شده است و هنوز مشخصی نیست بازی‌های بین المللی یا لیگ های داخلی چه زمانی دوباره آغاز خواهد شد.

برخی از کشورهای جهان، از جمله بلژیک و هلند، پایان رقابت‌های باشگاهی خود را اعلام کرده‌اند و بازی‌های باقی مانده این لیگ‌ها برگزار نخواهد شد.

اما وضعیت در سایر کشورهای جهان متفاوت است و فدراسیون های فوتبال سرگرم بررسی شرایط کنونی و ارائه پیشنهادهای مختلف برای برگزاری بازی‌های یاقی‌مانده هستند.

این در حالی است که با توجه از دست رفتن زمانی نسبتأ طولانی، شروع دوباره مسابقات باعث فشردگی لیگ های داخلی کشورها می شود و این موضوع بازیکنان، مربیان، و صاحبان باشگاه‌ها را نگران کرده است.

در همین حال فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» قصد دارد پس از پایان بحران کرونا و بازگشایی مسابقات فوتبال، تعداد تعویض‌های هر تیم در وقت قانونی را به ۵ تعویض افزایش دهد و یک تعویض نیز در وقت اضافه وجود داشته باشد.

هدف این طرح موقت حفظ سلامت بازیکنان است تا آنها به دلیل انجام بازی‌های زیاد در یک دوره زمانی کوتاه دچار آسیب دیدگی نشوند و تیم‌ها بتوانند از بازیکنان بیشتری استفاده کنند.

در صورت تصویب این طرح، هر تیم‌ می تواند در طول مسابقه ۳ تعویض انجام دهند و ۲ تعویض دیگر باید در بین دو نیمه باشد تا مسابقه متوقف نشود.

این طرح پیشنهادی در صورت به تصویب رسیدن، علاوه بر رقابت‌های امسال، بازی‌های فصل آینده یعنی مسابقات ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را نیز شامل خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG