لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۴

رئیس کمیته داوران فیفا: فناوری «ویدئو چک» در فوتبال باید ارتقا یابد


نشست خبری ماسیمو بوساکا رئیس کمیته داوران فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، در سن پترزبورگ روسیه
نشست خبری ماسیمو بوساکا رئیس کمیته داوران فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، در سن پترزبورگ روسیه

فدراسیون بین المللی فوتبال روز دوشنبه اعلام کرد داوری مسابقات این دوره جام کنفدراسیون‌ها در روسیه در بعضی مواقع جنجالی بود، اما امکان بهره گیری داوران از تصاویر ویدئویی بازی برای مرور آنچه اتفاق افتاده، یا «ویدئو چک»، از بروز اشتباهات بزرگ جلوگیری کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ماسیمو بوساکا رئیس کمیته داوران فیفا در یک نشست خبری در سن پترزبورگ روسیه، محل برگزاری جام کنفدراسیون‌ها، گفت که مرور تصاویر ویدئویی در این رقابت‌ها به منظور آزمایش این فناوری همیشه هم خوب نبوده و در مواردی باید ارتقا پیدا کند.

به گفته آقای بوساکا، ارتقای سرعت و کیفیت ارتباط بین داوران یکی از این موارد است، چرا که کندی این ارتباطات موجب سردرگمی بازیکنان، مربیان و طرفداران تیم‌ها می‌شود.

این مقام مسئول بالاترین نهاد تصمیم‌گیری در ورزش پرطرفدار فوتبال، خاطر نشان کرد که استفاده از ویدئو چک می‌تواند احتمال خطای داوری را کاهش دهد و اگر به درستی از آن استفاده کنیم، می توانیم خطاهای داوری را کاهش دهیم، نه آن که کاملا آن را از مسابقات فوبتال حذف کنیم.

به عقیده خبرنگار آسوشیتدپرس، واژگان ماسیمو بوساکا نشان می‌دهد حذف کامل اشتباهات داوری از مسابقات فوتبال – که پیشتر در مواردی سرنوشت یک تیم را تغییر داده است – یک هدف یا آرزوی بسیار دشوار خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG