لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۵

کمیته اجرایی فیفا: انتخابات ریاست فیفا در موعد مقرر برگزار می‌شود


در حالی که به دلیل محرومیت سه ماهه میشل پلاتینی و سب بلاتر، گمانه زنی ها در مورد احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال وجود داشت، اعضای کمیته اجرایی فیفا روز سه‌شنبه در نشستی فوق العاده در شهر زوریخ سوئیس، اعلام کردند که موعد تعیین شده هفتم اسفند ماه برای برگزاری این انتخابات تعییر نمی‌کند.

میشل پلاتینی رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، مهمترین نامزد احراز پست ریاست فیفا، دو هفته پیش از سوی کمیته اخلاقی فیفا برای دریافت ۲ میلیون دلار از سپ بلاتر در سال ۲۰۱۱ میلادی به مدت ۹۰ روز از سمتش معلق شد.

پلاتینی در گفتگو با روزنامه فرانسوی لوموند مدعی شده است که سپ بلاتر، رئیس مستعفی فیفا، با برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای او پاپوش دوخته است.

سپ بلاتر هم که در آغاز تابستان امسال و تنها چهار روز پس از انتخاب دوباره به ریاست فیفا، از این مقام کناره‌گیری کرد، هم اکنون به اتهام پرداخت پول و بستن قراردادی با جک وارنر رئیس پیشین کنفدراسیون آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه کارائیب (کونکاکاف) در سال ۲۰۰۵ در مورد حق پخش تلویزیونی بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ محروم است.

در همین حال، ولفگانگ نیرزباخ رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، با رد موضوع پرداخت رشوه شش میلیون دلاری به فیفا برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ که از سوی روزنامه اشپیگل مطرح شده است، روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت "نه پولی دریافت، و نه رشوه‌ای پرداخت شده است."

XS
SM
MD
LG