لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۳

تقویت ظرفیت و قابلیت دفاع سایبری ژاپن


کابل های فایبر اپتیک
کابل های فایبر اپتیک

مقامات ژاپن گفته اند که حملات هکرها رو به افزایش است، و از این رو دفاع فضای سایبری کشور را امری بسیار اضطراری خوانده اند.

ژاپن در نظر دارد تا قابلیت سیستم دفاع سایبری - الکترونیکی و اینترنتی - خود را تقویت کند.

کارکنان غیر نظامی ژاپن اخیراً در ساختمان وزارت کشور گردهم آمده اند تا در اولین کلاس آموزشی که به منظور نحوه دفاع در برابر حملات سایبری تشکیل شده، شرکت کنند.

ژاپن فاقد یک سازمان مرکزی است که بتواند از فضای الکترونیکی یا سایبری، این کشور را در برابر حملات ویروسی و سرقت های اطلاعاتی مصون نگهدارد. ژاپن از وزارت خانه های این کشور کلیه کارشناسان و فنآوران الکترونیکی خود را گرده آورده تا برای دفاع از فضای سایبری کشور از دانش و تجربه آنها استفاده کند.

مقامات ژاپن گفته اند که حملات هکرها، یعنی کسانی که به طور غیر مجاز و با شکستن رمزها به سیستم الکترونیکی دیگران دسترسی پیدا می کنند، رو به افزایش است، و از این رو دفاع از بازیهای الکترونیکی را بسیار اضطراری خوانده اند.

گروه های نظارت سایبری دبیرخانه کابینه دولت ژاپن اعلام کرده اند که در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۸۰ هزار حملات احتمالی الکترونیکی علیه دولت را کشف کرده اند، که در مقایسه با سال پیش خود دو برابر شده است.

ساتوشی موراکامی، تحلیل گر وزارت کشور ژاپن، گفت: «بر شمار حملات الکترونیکی در فضای سایبری دولت به شدت افزوده شده است. از این رو تقویت قابلیت دفاع از فضای سایبری و الکترونیکی کشور یک امر اضطراری ست.

در همین رابطه وزارت دفاع ژاپن نگهداری و دفاع از فضای الکترونیکی زمینی، هوائی، و دریائی کشور را بخش عمده ای از وظائف این وزرتخانه خوانده است.
کازونوری کیمورا، رئیس برنامه ریزی سایبری وزارت دفاع گفت که حملات سایبری مدام پیشرفته تر می شوند، و گاهی ما با سیستم موجود قادر نیستیم در برابر آنها از خود دفاع کنیم.

وزارت دفاع اعلام کرده است که سرگرم مطالعه است که چگونه ژاپن می تواند در برابر حملات سایبری از خود دفاع کند.
XS
SM
MD
LG