لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۵

پرزیدنت ترامپ و رهبران کنگره بر سر بودجه فدرال توافق کردند؛ دولت تعطیل نمی‌شود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ و رهبران کنگره از یک توافق حیاتی بر سر بدهی و بودجه خبر داده اند که پیروزی غیرمنتظره ای برای عملگرایان در واشنگتن - که خواهان پرهیز از تلاطم سیاسی و اقتصادی ناشی از تعطیلی احتمالی دولت یا ناتوانی دولت در بازپرداخت بدهی هایش هستند - محسوب می شود.

پرزیدنت ترامپ این توافق را دوشنبه در یک توئیت و نیز در بیانیه ای مشترک با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، و سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، اعلام کرد. این توافق به دولت امکان می دهد برای پرداخت صورتحساب هایش پس از انتخابات سال آینده به استقراض ادامه بدهد و روند افزایش بودجه چشمگیر اخیر پنتاگون و سازمان های داخلی ادامه داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا در توییتی گفت: «این مصالحه ای واقعی با هدف اعطای یک پیروزی بزرگ دیگر به نیروهای نظامی و کهنه‌سربازان ما بود.»

این توافق بر سر یک هزار و سیصد و هفتاد میلیارد دلار هزینه سازمان های دولتی برای سال آینده و با کمی افزایش برای سال ۲۰۲۱ به دست آمده است.

اگر این توافق صورت نمی گرفت پنتاگون با یک کاهش ۱۲۵ میلیارد دلاری و سازمان های داخلی با ۱۰ درصد کاهش بودجه روبرو می‌شدند.

برنامه های داخلی در سال مالی اول به طور متوسط افزایشی ۴ درصدی و بودجه دفاعی طی دو سال آینده رشدی ۳ درصدی را مشاهده خواهند کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG