لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۱

گزارش: بزرگان حزب دموکرات از بابت پیروزی احتمالی برنی سندرز در انتخابات درون حزبی‌شان نگران هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - شماری از بزرگان حزب دموکرات به رای دهندگان در انتخابات درون حزبی‌شان هشدار می دهند که سناتور برنی سندرز برای شکست پرزیدنت ترامپ با چالش هایی روبرو است و به بخت حزب دموکرات در رقابت‌ها برای کسب کرسی‌ها در مجلس نمایندگان، سنا، و فرمانداری ها لطمه می زند.

رام امانوئل، شهردار پیشین شیکاگو و مشاور سابق پرزیدنت باراک اوباما، به دموکرات‌ها هشدار می دهد که جایگاه سندرز به عنوان یک دموکرات سوسیالیست و حمایت بی وقفه اش از «بیمه دولتی همگانی» در میان رای دهندگان مردد در ایالت های سرنوشت ساز در انتخابات ۲۰۲۰ طرفدار چندانی ندارد.

این نگرانی های فزاینده بیشتر از سوی سیاستمداران کهنه کار نزدیک به دولت اوباما و جناح میانه رو نامزدهای دموکرات رقابت های انتخابات درون حزبی ۲۰۲۰ از جمله حامیان جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری، پیت بوتجج شهردار ساوت بند، و سناتور مایکل بنت از ایالت کلورادو شنیده می شود.

این انتقادها جای شگفتی ندارد.

هنوز بسیاری از افراد نزدیک به هیلاری کلینتون به برنی سندرز انتقاد می کنند که پس از پایان رقابت تلخ درون حزبی دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ برای حمایت از کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری به اندازه کافی تلاش نکرد.

جف ویور، استراتژیست ارشد سندرز، با رد انتقادها می گوید انتقادهای فزاینده از سندرز نشانگر قوت او در میان رقبا است.

سندرز در سه ماه گذشته بیش از دیگر نامزدهای دموکرات کمک های مالی دریافت کرده است و تقریبا تمام آن ها از کمک های اندک فردی است. سندرز همچنین رقیبی سرسخت با احتمال پیروزی در انتخابات ماه آینده در آیووا و نیوهمشایر محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG