لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

نشست بنیاد دفاع از دموکراسی با عنوان: دیپلماسی لبخند کره شمالی: دستیابی به موفقیت یا رویای مکرر


در آستانه دیدار پرزیدنت ترامپ و رهبر کره شمالی، امروز بنیاد دفاع از دموکراسی میزبان نشستی با حضور کارشناسان و با عنوان «دیپلماسی لبخند کره شمالی: دستیابی به موفقیت یا رویای مکرر» بود.

در نشست بنیاد دفاع از دموکراسی درباره کره شمالی، بروس کلینگنر متخصص در حوزه ژاپن و کره در بنیاد هریتیج، جونگ پاک از کارشناسان مطالعات کره در موسسه بروکینگز و آنتونی روگیرو کارشناس ارشد در بنیاد دفاع از دموکراسی سخنرانی کردند.

در این نشست، «جونگ پاک» از کارشناسان مطالعات کره در موسسه بروکینگز گفت: آنچه مهم است، نتیجه است. در کل امیدوارم که کره شمالی کاری نکند که پرزیدنت ترامپ از میز مذاکره بلند شود. البته طی چند روز اخیر پرزیدنت ترامپ انتظارات را خیلی پایین آورده است؛ بویژه در مورد حقوق بشر.

«بروس کلینگنر» متخصص در حوزه ژاپن و کره در بنیاد هریتیج نیز در این نشست گفت الان نمی شود هیچ چیزی را با کره شمالی پیش بینی کرد، تعامل با آنها فراز و فرود و حتی تکان‌های زیادی دارد.

وی افزود: به نظرم برداشت آنها با برداشت واشنگتن درباره عاری سازی متفاوت است. مذاکرات پیچیده ای در پیش است.

در بخش دیگر نیز، «آنتونی روگیرو» کارشناس ارشد در بنیاد دفاع از دموکراسی گفت: آنچه مشخص است، کیم جونگ اون هنوز تصمیم نهایی درباره نوع عاری سازی تسلیحات اتمی نگرفته است. دو طرف دیدگاهشان از هم فاصله دارد. هنوز خیلی چیزها مشخص نیست.

قرار است روز ۲۲ خرداد، رهبران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور دیدار کنند.

XS
SM
MD
LG