لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۶

رویترز: استفاده اضطراری واکسن کرونا برای کودکان زیر ۱۲ سال در آمریکا «شاید به زودی» تایید شود


آرشیو
آرشیو

مسئولان تعیین‌کننده مقررات و استانداردهای بهداشتی ایالات متحده می‌گویند، کودکانی که تحت آزمایش‌های بالینی واکسن‌های کرونا قرار گرفته‌اند باید برای شناسایی عوارض جانبی حداقل دو ماه تحت نظر باشند.

به گزارش رویترز، به این ترتیب سازمان غذا و داروی آمریکا در حال حاضر به دنبال راهی سریع‌تر برای به تایید رساندن مصرف اضطراری واکسن کرونا تا فرا رسیدن زمان صدور مجوز دائمی است.

سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه ۱۹ شهریور اعلام کرد که به دنبال تکمیل هر چه زودتر بررسی داده‌ها ظرف چند هفته تا چند ماه آینده است.

این سازمان بر اساس یک پیگیری شش ماهه پس از تکمیل آزمایش‌های بالینی، ماه گذشته مجوز دائمی استفاده از واکسن کرونای فایرز در افراد بالای ۱۶ سال را صادر کرد. اجازه مصرف اضطراری از این واکسن آذر ماه سال گذشته، پس از یک آزمایش بالینی کوتاه مدت‌تر دوماهه، داده شده بود.

همه‌گیری کرونا در آمریکا که با شیوع گونه بسیار مسری دلتا و باز شدن مدارس افزایش یافته، این آژانس بهداشتی را تحت فشار قرار داده است که هر چه زودتر واکسن کرونا را برای کودکان زیر ۱۲ سال تصویب کند.

شرکت فایزر و شریکش بایو‌ان تک، و نیز شرکت مدرنا سخت در تلاش هستند تا داده‌ها و نتایج به دست آمده از آزمایش‌های بالینی واکسن‌های خود در گروه سنی زیر ۱۲ سال را برای تایید مصرف اضطراری، هر چه سریع‌تر در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهند.

استفاده از واکسن کرونای فایزر/بایو ان تک در حال حاضر برای افراد ۱۲ سال به بالا تایید شده‌ است.

XS
SM
MD
LG