لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۸

سازمان غذا و داروی آمریکا اولین بسته آزمایش خانگی کووید-۱۹ از طریق بزاق دهان را تایید کرد


سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه ۱۹ اردیبهشت، در بیانیه ای اعلام کرد که مجوز استفاده اضطراری از اولین بسته آزمایش در خانه کووید-۱۹، که از طریق بزاق دهان انجام می‌شود، را صادر کرده است.

به گزارش سی‌ان‌ان، در این روش آزمایش، که در یکی از آزمایشگاه‌های دانشگاه راتگرز ایالت نیوجرزی آمریکا تهیه شده است، مردم می توانند نمونه‌ای از بزاق دهان خود را در لوله‌ای بریزند و به آزمایشگاه بفرستند.

تست کووید-۱۹ معمولاْ با استفاده از ابزارهایی شبیه گوش ‌پاک‌کن از بینی یا گلو گرفته می‌شود.

اندرو بروکس، رئیس ارشد و مدیر توسعه فناوری این آزمایشگاه، به سی‌ان‌ان گفت با تسهیل دسترسی مردم به تست کرونا، البته با تجویز پزشک، می توان به افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند، یا وسیله حمل و نقل ندارند، و یا ‌می‌ترسند از خانه بیرون بروند دسترسی پیدا کرده و آنها را تحت مراقبت پزشک قرار داد.

آقای بروکس گفت که بسته (کیت) این آزمایش که به خانه افراد پست می شود شامل یک لوله قیف‌مانند دردار است. وی گفت که کافی است افراد بزاق‌شان را در آن لوله بریزند و در لوله را ببندند و پس از آن که بزاق دهان‌شان با ماده حفظ‌کننده داخل لوله ترکیب شد و به رنگ آبی درآمد، لوله را در کیسه‌ای که همراه با بسته آزمایش آمده قرار دهند و به آزمایشگاه بفرستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG