لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۸

نگرانی اف بی آی از حملات اینترنتی چین، روسیه و ایران


نگرانی اف بی آی از حملات اینترنتی چین، روسیه و ایران
نگرانی اف بی آی از حملات اینترنتی چین، روسیه و ایران

رییس پلیس فدرال آمریکا روز سه شنبه ۱۲ مهر ماه اعلام کرد که دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده با راه اندازی کارزاری برای مقابله با حمله های اینترنتی، مبارزه با حمله های احتمالی سایبری چین، روسیه و ایران را در بالاترین اولویت قرار داده است.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، رابرت مولر، رییس پلیس فدرال ایالات متحده با حضور در برابر کمیته اطلاعات مجلس ایالات متحده، حمله های اینترتی و جاسوسی های سایبری را قابل توجه ترین و پیچیده ترین تهدیدات پیش روی مردم آمریکا دانست.

وی در پاسخ به این پرسش که این تهدیدها بیشتر از جانب کدام کشورهاست گفت: «کشورهایی مانند روسیه، چین و احتمالا ایران دارای قابلیت هایی هستند که توجه ما را به خود معطوف کرده اند.»

آقای مولر به ویژه از توانایی های چین در زمینه جاسوسی های سایبری و هدف قرار دادن داده های اقتصادی و تجاری نام برد و گفت: «از سال ۲۰۰۶ تاکنون ما با ده ها مورد جاسوسی سایبری مرتبط با چین برخورده ایم.»

پکن بارها هرگونه دخالت دولت را در این حمله های اینترنتی علیه سازمان های دولتی و شرکت های آمریکایی رد کرده است. یکی از بارزترین حمله های در اوایل سال ۲۰۱۰ میلادی علیه گوگل، کمپانی عظیم اینترنتی ایالات متحده روی داد که شکافی میان ایالات متحده و چین به وجود آورد.

آقای مولر ارتش، نهادهای دولتی، بخش های مالی و ارتباطی و سایر زیر ساخت های حیاتی را هدف های این حمله های اینترنتی خواند و مبارزه با این تهدیدها را یکی از مهمترین اولویت های پلیس فدرال ایالات متحده اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG