لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۹

اف بی آی یک نفر را به اتهام طراحی حمله تروریستی در روز کریسمس بازداشت کرد


اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا، یک مرد ۲۶ ساله کالیفرنیایی به نام اوریت آرون جیمزسون را به اتهام توطئه به منظور حمله تروریستی در روز کریسمس در یک منطقه توریستی در سانفرانسیسکو بازداشت کرده است.

جیمسون به یک مامور مخفی اف بی آی گفته بود قصد دارد از راه دور بمبی را در منطقه توریستی سانفرانسیسکو منفجر کند و مردم در حال فرار را با اسلحه اتوماتیک خود به گلوله ببندد.

به گفته اف بی آی، جیمسون منطقه توریستی را به این دلیل انتخاب کرده بود که در ایام تعطیلات بسیار شلوغ می‌شود. وی به مامور اف بی آی گفته است روز کریسمس روزی عالی برای این کار است.

او همچنین به پلیس مخفی گفته بود نقشه‌ای برای فرار ندارد و آماده مرگ است.

پدر متهم گفت که هرگز چنین تصوری از پسرش نداشته است.

او گفت: «واقعا غیرقابل باور است. اصلاً نمی توانم سر در بیاورم. واقعاً نمیدانم چه بگویم. تکان دهنده است. این پسر من است. هرگز فکر نمی کردم چنین روزی را ببینم. به او می‌گفتم: تو فکر می کنی مسلمان هستی؟ می گفت: نه بابا، ما از خوب هایش هستیم. من دعا می کنم.»

کیفرخواست می‌گوید جیمسون اعتقادات افراطی جهادی داشته و از جمله در دفاع از تروریسم، در فضای مجازی، نظرات جهادی را با دیگران در میان می‌گذاشته است.»

در خانه وی علاوه بر نامه ای در توجیه خودکشی، چند اسلحه/ مهمات/ و نیز وصیت نامه کشف شده است. او در یادداشت خودکشی تصمیم پرزیدنت ترامپ در شناسایی اورشلیم بعنوان پایتخت اسرائیل را محکوم کرده است.

جیمسون، عضو تفنگداران نیروی دریایی آمریکا بود و هشت سال پیش به دلیل اظهارات نادرست درباره رنج بردن از بیماری آسم، از نیروی دریایی مرخص شد.

داعش به تازگی خواهان حمله به شهرهای غرب آمریکا در تعطیلات کریسمس شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG