لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۶

رئیس اف‌بی‌آی: بازیگران متخاصم چون روسیه، چین و ایران هر یک به نوعی در پی اخلال هستند


کریستوفر ری‌، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی - عکس از آرشیو
کریستوفر ری‌، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی - عکس از آرشیو

رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت در جلسه کمیته تخصیص بودجه سنا حاضر شد و در مورد بازیگران متخاصمی که آمریکا با آن‌ها روبرو است، به ایران، روسیه و چین اشاره کرد و گفت هرکدام از این‌ها در پی اخلال در ساختارهای دموکراتیک آمریکا هستند.

کریستوفر ری در مورد خطری که از سوی نفوذ در شبکه‌های اجتماعی از سوی این بازیگران متخاصم وجود دارد گفت:‌ ما همکاری خوبی با شرکت‌های گرداننده شبکه‌های اجتماعی داریم و با اطلاعات درستی که به آن‌ها می‌دهیم، آن‌ها بهتر می‌توانند فعالیت کنند.

رئیس اف‌بی‌آی در پاسخ به این پرسش سناتور لیندزی گراهام، که در جریان انتخابات سال ۲۰۲۰ غیر از روسیه باید نگران کدام بازیگران متخاصم باشیم، گفت:‌ چین، ایران و کره شمالی. این بازیگران متخاصم هرچند ابزارهای متفاوتی را اختیار می‌کنند، ولی همه به قصد اخلال و برهم زدن ساختارهای دموکراتیک در آمریکا یک هدف را دنبال می‌کنند.

بررسی بودجه درخواستی پلیس فدرال آمریکا در دو جلسه در کمیته سنا دنبال می‌شود. جلسه اول به شکل عمومی برگزار شد که از سایت کمیته تخصیص بودجه به طور مستقیم پخش شد. بخش دوم این بررسی به شکل محرمانه و پشت درهای بسته انجام می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG