لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۶

دکتر فاوچی نسبت به شیوع دوباره کرونا در صورت بازگشایی زودهنگام آمریکا هشدار می‌دهد


به روز شده| بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک متخصص ارشد سلامت در ایالات متحده روز سه شنبه به یک کمیته کنگره ایالات متحده نسبت به خطرات لغو خیلی سریع محدودیت های ناشی از ویروس کرونا هشدار داد.

دکتر آنتونی فاوچی، مدیر «انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی» در ایالات متحده، می گوید پیام اصلی او به قانونگذاران آمریکایی این است که اگر کشور از معیارهای تعیین شده در طرح سه مرحله ای کاخ سفید با بی اعتنایی عبور کند «آن وقت ما با خطر موارد متعدد شیوع در سراسر کشور روبرو می شویم.»

فاوچی گفت: «این امر نه تنها به رنج و مرگ غیرضروری منتهی خواهد شد، بلکه در واقع ما را در قصدمان برای بازگشت به وضعیت عادی به عقب بازخواهد گرداند.»

طرح کاخ سفید توصیه هایی برای ایالت هایی که قصد کاهش محدودیت ها را دارند تشریح کرده است. از جمله آن که ایالت ها باید نشان دهند که موارد ابتلا به ویروس کرونا دو هفته روند نزولی داشته است و همچنین سیستم های قوی برای ردیابی تماس افرادی که آزمایش آن ها مثبت شده برقرار است.

فاوچی یکی از چهار مقام ارشدی است که سه شنبه از طریق ارتباط مجازی در مقابل «کمیته سلامت، آموزش، کار، و بازنشستگی سنا» حاضر شد. عنوان این جلسه سنا «بازگشت سلامت به کار و مدرسه» است.

دکتر رابرت ردفیلد، مدیر مرکز کنترل بیماری های عفونی، دکتر استیون هان، کمیسیونر اداره غذا و دارو ایالات متحده، و خود دکتر فاوچی از راه دور در این جلسه شرکت می‌کنند؛ زیرا آنها پس از تماس با یکی از کارکنان کاخ سفید که آزمایش «کووید۱۹» او مثبت اعلام شد، خود را قرنطینه کرده اند.

برت ژیرو، مدیرکل سلامت وزارت بهداشت ایالات متحده، دیگر مقام حاضر در این جلسه است.

به‌روزرسانی شده - دکتر فاوچی روز سه شنبه به طور مجازی در جلسه سنا شرکت کرد که می‌توانید در توئیتر صدای آمریکا بخشی از سخنان او را ببینید:

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG