لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۹

مرگ پدر و دختر در مرز آمریکا موجب جلب توجه به ناامیدی مهاجران شده است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک پدر و دختر اهل السالوادور در تلاش برای عبور از «رودخانه ریو گراند» در مرز مکزیک و ایالات متحده جان خود را از دست دادند.

انتشار عکسی از جسد آن دو موجب افزایش توجه به شرایط مهاجرانی شده که زمانی طولانی در انتظار رسیدگی به پرونده های پناهجویی شان می مانند.

چاپ این تصویر همچنین مباحثاتی را درباره درستی انتشار چنین عکس های حساسی به همراه داشته است.

هشدار: این تصویر ممکن است برای شما دلخراش باشد.

بنا بر گزارش ها، اسکار آلبرتو مارتینز رامیرز مایوس و خسته از انتظار یکشنبه شب تصمیم می گیرد با همسر و دخترش از رودخانه عبور کند.

رامیرز دختر ۲۳ ماهه اش را به آن سوی رودخانه می رساند، اما وقتی برمی گردد تا به همسرش کمک کند، دختر بچه وارد آب می شود. پدر سعی می کند دخترش را نجات دهد ولی جریان شدید آب هر دو را با خود می برد.

وزیر خارجه السالوادور به مهاجران توصیه کرده جان شان را به خطر نیاندازند.

مقام های آمریکا سال گذشته ۲۸۳ مورد مرگ مهاجران را در مرز گزارش دادند.

«اداره مرزبانی ایالات متحده» می گوید روز سه شنبه یک پدر و دختر خردسال اهل هندوراس را از همان رودخانه نجات داده است.

دولت گواتمالا سه شنبه تائید کرد که مادر و سه فرزندی که در جنوب تگزاس در اثر گرمازدگی پس از عبور از «رودخانه ریو گراند» جان سپردند، اهل گواتمالا بودند.

دولت پرزیدنت ترامپ می کوشد از شمار مهاجرانی که عمدتا از السالوادور، هندوراس و گواتمالا به مرز جنوبی ایالات متحده می آیند بکاهد. از جمله موارد مورد بحث توافقی است که مهاجران را ملزم می کند به جای سفر به مرز ایالات متحده در کشورهای خودشان تقاضای پناهندگی کنند.

XS
SM
MD
LG