لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۸

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما که در راه دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گام بر می دارد، بیش از بیش با مشکل بیکاری روبرو شده است هر چند که کاخ سفید فعالیت های رئیس جمهوری را تنها تلاش در راه بهبود اقتصاد کشور میداند و نه چیز دیگر

رئیس جمهوری آمریکا در راستای تلاش برای ایجاد کار در بازاری است که بنا بر آخرین گزارش وزارت کار آمریکا حتی یک شغل جدید نیز در ماه گذشته در آن تولید نشده است.

نظر سنجی های اخیر نشان می دهد که در حال حاضر مشکلات اقتصادی و بیکاری مهم ترین مسائل مورد توجه مردم آمریکاست.

در همین حال بنا بر آخرین نظرسنجی مشترک شبکه تلویزیونی ان – بی – سی و وال استریت جورنال، در صد حمایت مردم از رئیس جمهوری به پائین ترین رقم طی دوران ریاست جمهوری وی رسیده است.

با این همه این نظرسنجی جدید نشان می دهد که ۷۰ در صد از کسانی که به پرسش ها پاسخ داده اند هنوز بر این باورند که رئیس جمهوری دوست داشتنی است هر چند که از هر ۱۰ نفر ۶ نفر با بسیاری از سیاست های خارجی وی موافق نیستند.

کاخ سفید امروز (سه شنبه) با اعلام برنامه روزانه آقای اوباما گفت ملاقات رئیس جمهوری با مشاوران ارشدش در پشت درهای بسته و دور از چشم خبرنگاران صورت گرفته است.

رئیس جمهوری همچنین قرار است پس از دریافت گزارش های روزانه با معاون خود، جو بایدن نیز ملاقات کند. ملاقلاتی که آن هم در پشت درهای بسته خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا که با مشکل ۹ و یک دهم در صد بیکاری در آمریکا روبروست، روز گذشته در سخنرانی خود که به مناسبت روز کارگر در آمریکا ایراد کرد گفت « ما راه ها و پل هائی را در سراسر کشور داریم که باید دوباره ساخته شوند. ما شرکت هائی را داریم که می توانند با وسایل و نیروی انسانی خود این امر را انجام دهند و بیش از یک میلیون نفر کارگر ساختمانی آماده اند تا کار خود را شروع کنند».

آقای اوباما سپس گفت کار برای آن که انجام شود، وجود دارد و کارگرانی که آن را انجام دهند نیز وجود دارند تنها کنگره را لازم داریم که به ما بپیوندد. وی آنگاه گفت بگذارید آمریکا به کار بازگردانده شود.

مسئله بیکاری و ایجاد کار در حال حاضر اولویت ارشد رئیس جمهوری آمریکاست. وی روز دوشنبه گفت جمهوری خواهان در کنگره آمریکا باید کشور را جلوتر از حزب خود قرار داده و به طرح وی برای ایجاد مشاغل جدید در آمریکا راًی بدهند.

XS
SM
MD
LG