لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

کاخ سفید نیز با انتشار متن نامه های گروه دیگری از حامیان رئیس جمهوری از جمله اتحادیه های سراسری و شرکت های بزرگ آمریکائی مسئله را برای بحث و گفتگو فراگیر تر کرده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که پنجشنبه شب در نشست مشترک کنگره آمریکا در مورد طرح خود برای ایجاد مشاغل جدید سخنرانی کرده بود، روز پنجشنبه برای یک سخنرانی دیگر به ایالت ویرجینیا سفر کرد.

سخنرانی های اخیر رئیس جمهوری آمریکا بر ایجاد مشاغل جدید که نتیجه آن بهبود اقتصاد آمریکاست، متمرکز شده است.

با توجه به ضریب بیکاری ۹ و یک دهم در صد در آمریکا و انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، آقای اوباما هر هفته سفرهای متعددی برای گفتگو با راًی دهندگان آمریکائی انجام می دهد. سفر روز پنجشنبه آقای اوباما به ویرجینیا و سخنرانی در دانشگاه آن ایالت نیز در همین راستا انجام گرفت.

ساعتی پس از پایان سخنرانی ۵ شنبه شب رئیس جمهوری در کنگره آمریکا، «مارک یودال» یکی از سناتورهای دموکرات در بیانیه ای گفت کنگره باید برای بهبود اقتصاد آمریکا بطور جمعی عمل کند. سناتور یودال که برای نشان دادن روحیه یکپارچگی هنگام سخنرانی آقای اوباما در کنار یک سناتور جمهوری خواه نشسته بود می گوید اکنون وقت آن رسیده است که کنگره کار خود را انجام دهد و چرخ های اقتصاد را مجدداً به حرکت در آورد.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان نیز پس از پایان سخنرانی پنجشنبه شب آقای اوباما در اعلامیه ای گفت «امشب پرزیدنت اوباما یک بار دیگر با روشنی گفت که برای شکوفائی اقتصادی آمریکا متعهد به ایجاد مشاغل جدید است. اکنون کنگره باید با فوریت در این مورد اقدام کند».

سخنرانی آقای اوباما در کنگره آمریکا برای فشار بیشتر بر جمهوری خواهان کنگره است تا لایحه پیشنهادی وی را تصویب کنند.

پس از انتخابات سال گذشته و پیروزی جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان، کار تصویب برخی از لوایح رئیس جمهوری با اشکال مواجه شده است.

اختلاف نظر نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات بیشتر در چارچوب مواردی مانند افزایش مالیات یا کسر هزینه های دولت فدرال است. افزایش مالیات کسانی را در بر می گیرد که بیش از ۲۵۰ هزار دلار در آمد سالانه دارند.

XS
SM
MD
LG