لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۹

همزبانی پرزیدنت اوباما، پرزیدنت سارکوزی و پرزیدنت مدودف در رویارویی با برنامه اتمی ایران


همزبانی پرزیدنت اوباما، پرزیدنت سارکوزی و پرزیدنت مدودف در رویارویی با برنامه اتمی ایران
همزبانی پرزیدنت اوباما، پرزیدنت سارکوزی و پرزیدنت مدودف در رویارویی با برنامه اتمی ایران

باراک اوباما با همتایان روس و فرانسوی خود به طور جداگانه درباره برنامه اتمی ایران گفتگوی تلفنی داشته است

کاخ سفید در دو اطلاعیه جداگانه می گوید باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا با همتایان روس و فرانسوی خود به طور جداگانه درباره برنامه اتمی ایران گفتگوی تلفنی داشته است.

پرزیدنت اوباما در گفتگوی تلفنی بامداد روز شنبه خود با آقای سارکوزی از وی به خاطر همکاری بسیار نزدیک فرانسه با آمریکا در مذاکرات وین قدردانی کرد. در این مذاکرات علاوه بر نمایندگان چهار کشور آمریکا، فرانسه، روسیه و جمهوری اسلامی ایران، مقامات ارشد آژانس بین المللی انرژی اتمی - IAEA – نیز شرکت داشتند.

پرزیدنت اوباما و پرزیدنت سارکوزی بر حمایت کامل خود از طرح آژانس بین المللی انرژی اتمی تاًکید کرده و بر اهمیت قبول این طرح از سوی تمامی طرف های درگیر در مذاکرات وین تاًکید گذاشتند.

دو رهبر با توجه به اتحاد خود در مورد مسئله اتمی ایران همچنین توافق کردند که طی هفته های آینده نیز به مشورت های نزدیک خود در این زمینه ادامه دهند.

در پاریس، کاخ الیزه نیز در اعلامیه ای با اشاره به مذاکرات رهبران فرانسه و آمریکا گفت دو کشور طی چند ماه آینده، چگونگی همکاری ایران با آژانس بین المللی اتمی را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

پرزیدنت اوباما در گفتگوی تلفنی دیگری با دیمتری مدودف، رییس جمهوری روسیه، از رهبری وی در شکل گیری طرح آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد تاًمین سوخت اتمی برای رآکتور تحقیقاتی تهران، قدردانی کرد.

کاخ سفید گفت رهبران روسیه و آمریکا در چارچوب گفتگوهای ۱ + ۵، بر نیاز به حفظ یکپارچگی دو کشور جهت پی گیری نگرانی مشترکشان درباره برنامه اتمی ایران تاًکید کردند.

XS
SM
MD
LG