لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۲

بازیگر نقش جورج بوش جایزه بهترین کمدین سال آمریکا را به دست آورد


بازیگر نقش جورج بوش جایزه بهترین کمدین سال آمریکا را به دست آورد
بازیگر نقش جورج بوش جایزه بهترین کمدین سال آمریکا را به دست آورد

کمدین ها و ستارگان معروف هالیوود خیلی به ندرت در شهر «واشنگتن» پایتخت ایالات متحده آمریکا حضور پیدا می کنند. اما یکشنبه شب گذشته، برخی از خنده آور ترین ستارگان و کمدین های هالیوود از جمله «بن استیلر» و «کونان اوبراین» بر روی فرش قرمز و در محل «مرکز کندی» گردهم آمدند تا از یکی از محبوب ترین بازیگران نقش های کمدی سینمای آمریکا، «ویل فارل» قدردانی کنند.

ازدیگر چهره های معروف در این جمع و از میان ستارگانی که بیشتر برای ایفای نقش های کمدی شناخته شده اند باید از «اندی سامبرگ» نام برد و «اد ازنر» بازیگر قدیمی نقش های کمدی تلویزیونی. هم چنین «متیو برودریک» و «جان سی رایلی» که در«مرکز کندی» شاهد اهدای جایزه معتبر «مارک تواین» به «ویل فارل» بودند. جایزه ای که «فارل» آن را بخاطر درک و ارائه «طنز آمریکایی» دریافت می کرد.

به این صورت نام «ویل فارل» بازیگری که کار خود را با شوی کمدی تلویزیونی و پرطرفدار «شنبه شب ها، زنده» SNL آغاز کرده و در آن ادای «جورج بوش»، «صدام حسین»، «نیل دایموند» و «فیدل کاسترو» را در آورده است به فهرست بلند کمدین های آمریکایی دیگری که جایزه «مارک تواین» را به دست آورده اند اضافه می شود. هنرمندان چون «تینا فی» (برنده همین جایزه در سال ٢٠١٠)، هم چنین کمدین استندآپ «جورج کارلین»، «بیلی کریستال» مجری برنامه های اسکار، بازیگر سینما و مجری های کمدی استندآپ، «بیل کازبی» و «استیو مارتین».

جایزه «مارک تواین» از سال ١٩٩٨ تا کنون هرسال به برندگان آن، یا کمدین هایی که درخلق و ارائه طنز از نوع آمریکایی آن تخصص دارند اهدا می شود.

این بار هم درمراسم اهدای جایزه بهترین کمدین سال در «کندی سنتر» واشنگتن، برگزارکنندگان از یک تم کمدی استفاده کرده بودند و ضمن اجرای این برنامه اتفاق های جالب و خنده داری می افتاد. از جمله اشکال فنی هنگام سخنرانی «سمبرگ» و اجرای برنامه توسط «جک بلک» بازیگر فیلم های کمدی چون «سفرهای گالیور» که یکی از ترانه های معروف گروه «کوئین» را به صورت دیگری با ادغام نام «ویل فارل» در آن اجرا کرد.

در ماه مه گذشته و هنگامی که خبر اهدای جایزه «مارک تواین» به «ویل فارل» برای نخستین بار منتشر شد، مجموعه ای از فیلم هایی از محبوب ترین نقش ها و چهره های کمدی «فارل» گردآوری شد تا ضمن اجرای مراسم اهدای جوایز برای حاضران به نمایش گذاشته شود.

جایزه مارک تواین، مهم ترین جایزه ای است که در رشته «طنز آمریکا» به فردی اهدا می شود و با دریافت این جایزه «ویل فارل» می گوید خود را آماده می کند تا به جوایز مشابه دیگری مثلا در رشته «طنز زبان اسپانیایی» دست پیدا کند! که البته این یک شوخی است. اما «فارل» در حال حاضر مشغول بازی در فیلم تازه ای در کنار بازیگران اسپانیایی زبانی چون «گائل گارسیا برنال» و «دیگو لونا» است. این فیلم کمدی که «کازا د می پادره» ( خانه پدری من) نام دارد، برداشتی است از روی «نوولا» یا سریال های تلویزیونی کانال های اسپانیایی که از یک تم دراماتیک و تا حدودی کلیشه ای برخوردارند و با این همه در طول سال ها طرفداران پرو پاقرصی پیدا کرده اند که این سریال ها را به طور روزانه دنبال می کنند.«ویل فارل» هم زمان مشغول بازی در فیلم دیگری با تمی جدی تر به نام «همه چیز باید برود» است.

«ویل فارل» هنگام دریافت جایزه برنزی از پیکره مارک تواین که ظاهرا از دست او لیز خورد و روی زمین افتاد به حاضران به شوخی گفت:«می دونید که من ١٣ بار تا بحال این جایزه را رد کرده ام.»

مراسم اهدای جایزه «مارک تواین» به «ویل فارل» در روز ٣١ اکتبر از شبکه PBS پخش خواهد شد.

XS
SM
MD
LG