لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۲

وزیر علوم به برخورد «مدرس گونه» تهدید شد


قاسم جعفری دبیر دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی رضا فرجی دانا، وزیر علوم تحقیقات و فناوری را تهدید به برخورد کرد.

آقای فرجی دانا برای چندمین بار به مجلس احضار شده است. موضوع «بازگشت دانشجویان بهایی به دانشگاه ها» یکی از موارد احضار قبلی وزیر علوم به مجلس بوده است.

نمایندگان موسوم به اصولگرای مجلس همچنین پیشتر از تغییر صدرالدین شریعتی، رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی توسط وزیر علوم انتقاد کرده بودند. صدرالدین شریعتی، با تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه، حذف رشته های دانشگاهی، بازداشتن دانشجویان منتقد از ادامه تحصیل، اخراج استادان دانشگاه مخالف دولت محمود احمدی نژاد انتقادات جامعه دانشگاهی را برانگیخته بود.

با این حال، نماینده بجنورد به خبرگزاری فارس گفته احضار وزیر علوم برای «حفظ آرامش در دانشگاه» است. او این موضوع را «یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی» توصیف کرده است.
او گفته «انتصاب مدیران و عزل آنها باید در چارچوب حکمت و اهدافی باشد که نظام دارد و نباید در عزل و نصب مدیران مغرضانه و جانب‌گرایانه برخورد کنیم.»
به گفته نماینده بجنورد: «ما نمی‌توانیم آن دیدی را که ریاست‌جمهوری به فتنه‌گران دارند به آنها داشته باشیم و آنها را معترض بدانیم زیرا هرکس به هر دلیلی به نظام تهمت تقلب بزند و آشوب به راه بیاندازد اشتباه بزرگی کرده و فتنه‌گر است.»
نماینده بجنورد گفته: «وزیر علوم دو راه بیشتر ندارد اول اینکه «در رفتار خود تجدیدنظر کند و دوم اینکه به رفتارهای خود ادامه دهد و منتظر اقدام‌های بعدی مجلس باشد.»
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در دیدار اخیر خود با نمایندگان گیلان از احضار شمار بالای وزیران در مدت کوتاه عمر دولت خود انتقاد کرد و گفت برخی از وزیران تهدید کرده اند که با ادامه این وضعیت استعفا خواهند داد، چرا که در چنین شرایطی نمی توانند کار کنند.
XS
SM
MD
LG