لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۸

برنامه تازه سازمان ملل برای آموزش های کشاورزی


چندین نهاد متبوع سازمان ملل سرمایه گذاری های بسیاری در برنامه های مالی سازمان ملل کرده اند. این برنامه ها برای بهبود شرایط مالی طبقات تنگدست جوامع طراحی می شوند تا با ارائه کمک مالی به شهروندان کشورهای مختلف که از نظر مالی در شرایط شکننده ای قرار دارند، به آنها کمک کنند تا مهارت های زندگی و کار در آنها تقویت شود و نیاز آنها به مرور زمان برای دریافت کمک پیوسته مالی کمتر شود.

این برنامه که عمدتاً با تمرکز بر کشاورزی اجرا می شود، در واقع برنامه ای نیست که کمک مالی در برگیرد، بلکه برای آموزش مهارت های لازم برای کسب درآمد بهتر طراحی و اجرا می شود.

اتیوپی با جمعیتی بیش از ۸۴ میلیون تن ، که بیش از ۸۰ درصد آنها در مناطق شهری زندگی می کنند، یکی از نخستین کشورهایی است که برای اجرای این برنامه سازمان ملل انتخاب شده که اجرای طرحی سه روزه است که با مشارکت سه نهاد وابسته به سازمان ملل اجرا می شود: صندوق بین المللی توسعه کشاورزی، برنامه جهانی غذا، و سازمان جهانی غذا و کشاورزی سازمان ملل.

برای ارائه این دست کمک های کشاورزی، به کشاورزان مهارت های کار بهتر آموزش داده می شود و کود و برخی مواد لازم دیگر برای کشاورزی مطلوب در اختیار آنها قرار می گیرد.

بخشی دیگر از این برنامه سازمان ملل بر تعلیمات مالی استوار است که به معنای آموزش سرمایه گذاری در کنار مخارج روزانه کشاورزی است.

تحلیلگران و ناظران مالی برآنند که در پی ارائه این دست کمک ها به کشاورزان کشورهای مختلف، این دست کمک ها پس از تعلیمات لازمی که به آنها ارائه می شود، باید متوقف شود تا کشاورزان خود بتوانند مستقلا کارهای روزمره خود را به نحوی بهتر، با شیوه ای کارآمدتر، و با درآمدزایی بیشتر انجام دهند. در اتیوپی، ایجاد و راه اندازی بانک های سیار نیز وجهی از این برنامه سازمان ملل است.
XS
SM
MD
LG