لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۹

درد دل داور بازی ایران و آرژانتین با علیرضا فغانی


علیرضا فغانی، داور ایرانی، در چند بازی جام جهانی به عنوان داور چهارم حضور داشت
علیرضا فغانی، داور ایرانی، در چند بازی جام جهانی به عنوان داور چهارم حضور داشت

علیرضا فغانی، داور ایرانی حاضر در جام جهانی از گلایه داور بازی ایران و آرژانتین نسبت به حمله کاربران ایرانی به صفحه فیس‌بوک منتسب به خود خبر داد.

فغانی که در چند بازی در جام جهانی به عنوان داور چهارم حاضر بود به خبرگزاری مهر گفت: «وقتی مازیچ مرا دید با من درد دل کرد و نسبت به این اقدام مردم ایران گلایه داشت. او گفت از مردم ایران توقع نداشتم که اینطور با من برخورد کنند. من هم از وی به نمایندگی از ایران عذرخواهی کردم.»

فغانی توضیح داد که صفحه فیس‌بوک منتسب به مازیچ، داور بازی ایران و آرژانتین، جعلی است و این داور اصلا در فیس بوک صفحه‌ای ندارد چون یوفا داوران را از حضور در شبکه‌های اجتماعی منع کرده است.

تعدادی از کاربران ایرانی فیس‌بوک، پس از پایان بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی برزیل، در اعتراض به قضاوت داور صربستانی و اعلام نکردن خطای پنالتی روی اشکان دژاگه، به صفحه فیس‌بوک مازیچ حمله کردند.

فغانی در ادامه اضافه کرد که فیفا با بررسی فیلم برخورد اشکان دژاگه و مدافع آرژانتین در محوطه جریمه آرژانتین، آن را خطا تشخیص نداد. به گفته او دلیل فیفا این بود که مدافع آرژانتینی ابتدا توپ را زد و بعد با دژاگه برخورد کرد.

در عین حال کارشناسان بسیاری با تماشای این صحنه، آن را خطای پنالتی تشخیص دادند.

این داور ایرانی با اشاره به جذابیت بازی ایران و آرژانتین گفت: «در برزیل همه از عملکرد خوب تیم ملی بخصوص در بازی با آرژانتین تعجب کرده بودند. در جلسه سپ بلاتر رئیس فیفا با کمیته داوران بحث به لذت بردن از فوتبال کشید. بلاتر در این جلسه تیم ملی ایران را مثال زد و با تمجید از عملکرد ایران گفت حتی ایران مقابل آرژانتین گل خورد ولی مردم این کشور شادی کردند.»

XS
SM
MD
LG