لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۶

محکومیت فائزه هاشمی به ۶ ماه حبس تعزیری


محکومیت فائزه هاشمی به ۶ ماه حبس تعزیری
محکومیت فائزه هاشمی به ۶ ماه حبس تعزیری

فائزه رفسنجانی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهوری سابق و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران، به زندان و ممنوعیت از فعالیت های سیاسی محکوم شده است.

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه بنقل از رسانه های ایران گزارش داد خانم رفسنجانی به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، به شش ماه حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه ها، انجمن ها، فضای مجازی، رسانه ها و مطبوعات محکوم شد. او ۲۰ روز فرصت دارد تقاضای استیناف کند.

خبرگزاری ایسنا می گوید محاکمه فائزه رفسنجانی روز سوم دی ماه در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد و به گفته وکیل مدافع او، رای دادگاه روز سه شنبه ۱۳ دی، به او ابلاغ شده و مورد اعتراض قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پرونده خانم رفسنجانی با اعلام جرم دادستانی تهران برای فعالیت تبلیغی علیه نظام و پس از مصاحبه او با سایت روزآنلاین به جریان افتاد. قرار بود نخستین جلسه دادگاه در روز ۲۳ مرداد سال جاری تشکیل شود اما به درخواست وکیل مدافع تا ۳ دی ماه به تعویق افتاد. او در مصاحبه با روزآنلاین، ضمن اشاره به حمله گروهی که در پارکینگ حرم عبدالعظیم به او توهین و فحاشی می کنند گفته بود این اقدامات توسط افراد خود سر نیست. او همچنین گفته بود که مملکت دست «عده ای اراذل و اوباش» اداره می شود.

XS
SM
MD
LG