لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

فیلم ماجرای پیدایش « فیسبوک»، رکورد فروش گیشه را شکست


فیلم ماجرای پیدایش « فیسبوک»، رکورد فروش گیشه را شکست
فیلم ماجرای پیدایش « فیسبوک»، رکورد فروش گیشه را شکست

بنا برگزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، فیلم «شبکه اجتماعی» The Social Network، داستان پیدایش پدیده ای به نام «فیسبوک »Facebook و ماجراهای مربوط به «مارک زوکربرگ» مبتکر این سایت اجتماعی پرطرفدار، با ٢٣ میلیون دلار فروش در دو روز اول اکران، رکورد فروش گیشه را شکست و فیلم تازه آلیور استون به نام «وال استریت: پول هرگز نمی خوابد» که تا دو روز پیش در صدر فهرست فیلم های پرفروش هفته بود با کمی بیش از ١٠ میلیون دلار فروش گیشه در رده سوم فیلم های پرفروش آخر هفته قرارگرفت.

فیلم «شبکه اجتماعی» با کارگردانی «دیوید فینچر» نگاه دراماتیکی است به روابط ناهمگون و ناموفق «مارک زوکربرگ»، پایه گذار شبکه اجتماعی «فیسبوک» با دوست دختر، دوستان و اطرافیانش. نابغه ای که بزرگ ترین شبکه دوست یابی اینترنتی را به جهان عرضه کرده است اما خود فردی منزوی و تنهاست که بهترین دوستان خود را به خاطر دعواهای قانونی برسرمنافع مالی حاصله از «فیسبوک» از دست می دهد.

شرکت «سونی» کمپانی تهیه و پخش فیلم «شبکه اجتماعی» امیدوار است که این فیلم برای مدتی طولانی روی اکران باقی بماند و از هم اکنون علاوه بر نقدهای مثبت در نشریات مختلف، صحبت از نامزدی این فیلم برای دریافت جایزه اسکار در رده بندی بهترین فیلم سال نیز شده است.

«روری بروئر» مدیر اجرایی شرکت سونی می گوید «شبکه اجتماعی» شانس زیادی دارد که به فروش حیرت انگیزبالای ١٠٠ میلیون دلار برسد.

پرفروش ترین فیلم های دیگر این آخرهفته، فیلم انیمیشن «اسطوره محافظان:جغدهای گاهوله» با کمی بیش از ٩.١٠ میلیون دلار و «وال استریت: پول هرگزنمی خوابد با فروش ١٠ میلیون دلاری بوده اند.

«بروئر» رئیس شرکت سونی می گوید:«فیلم شبکه اجتماعی یک موفقیت چشمگیر برای استودیوی ما بوده است. این فیلمی است که موضوع آن برای هرکسی در هرجای دنیا که باشد جالب است و مردم را به خود جلب می کند. نقدهایی که در مورد این فیلم نوشته شده تا امروز درتاریخ استودیوی سونی و در مورد هیچ فیلم دیگری سابقه نداشته است. من درطول زندگی حرفه ای ام تا کنون شاهد چنین موج مثبتی درباره یک فیلم بخصوص نبوده ام. این فیلمی است که هم تماشاگران و هم منتقدان به شدت از آن استقبال کرده اند و به همین جهت هم من فکر می کنم خواهد توانست برای یک مدت طولانی در محور توجه عموم باقی بماند.»

فیلم ترسناک «پرونده ٣٩» با شرکت بازیگر برنده جایزه اسکار، رنه زلویگر، علیرغم انتظارات منتقدین و استودیوی پارامونت تهیه کننده این فیلم نتوانست فروش قابل توجهی داشته باشد. در عوض فیلم خون آشامی با بازیگران ناشناس به نام Let Me In توانست از فروش به مراتب بهتری برخوردار شود.

XS
SM
MD
LG