لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۷

گاهشمار فیسبوک جایگزین صفحه مشخصات کاربران می شود


گاهشمار فیسبوک جایگزین صفحه مشخصات کاربران می شود
گاهشمار فیسبوک جایگزین صفحه مشخصات کاربران می شود

فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان اعلام کرد به زودی صفحه مشخصات کاربران این شبکه با «مشخصات کاملا جدیدی» جایگزین می شود.

فیسبوک در وبلاگ خود اعلام کرد این گاهشمار که روز پنجشنبه ٢٤ آذر راه اندازی شده به گونه ای طراحی شده است که «وقایع مهم زندگی» کاربران را در سال جاری به نمایش بگذارد.

کاربران می توانند بلافاصله گاهشمار فیسبوک را فعال کنند و در عین حال می توانند بدون گزینش گاهشمار، صفحه مشخصات فعلی خود را که فعالیت ها ی روزانه کاربر را به نمایش می گذارد، نگاه دارند. این شبکه در مورد این که چه زمانی گاهشمار به طور کامل جایگزین صفحه مشخصات فعلی کاربران خواهد شد، اظهار نظری نکرده است.

به محض اینکه کاربران گاهشمار فیسبوک خود را فعال کنند، این شبکه اجتماعی به آنها هفت روز مهلت می دهد تا اطلاعاتی را که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت را بازبینی کنند. کاربران این امکان را دارند که گاهشمار فیسبوک خود را زودتر از ٧ روز در معرض دید عموم قرار دهند.

این شبکه اجتماعی به کاربران خود پیشنهاد می کند تنها وقایع مهم زندگی را برای بازدید عموم بگذارند و باقی را از دید عموم پنهان کنند. همچنین با استفاده از منوی حریم خصوصی میزان دسترسی سایر کاربران به اطلاعات شخصی خود را تنظیم کنند.

این شبکه همچنین اعلام کرد که کاربران از این پس می توانند با استفاده از ویژگی جدیدی به نام «کارنامه فعالیت ها» می توانند تمام فعالیت هایی را که از زمان پیوستن به فیسبوک در این شبکه انجام داده اند را بازبینی کنند و در صورت لزوم با تنظیم منوی حریم خصوصی آنها را از دید عموم پنهان نگاه دارند.

الکساندر لاینس، نماینده فیسبوک و رییس ارتباطات کاربری این شبکه در یک ایمیل گاهشمار جدید فیسبوک را «ابزاری قدرتمند برای مستند سازی از زندگی افراد» توصیف کرد.

او همچنین افزود کاربران می توانند این گاهشمار را با لحظات مهم و خاص زندگی خود که تا به حال در فیسبوک نبوده اند، پر کنند. لحظاتی چون فارغ التحصیلی، نامزدی، عروسی و تولد یک نوزاد همه می توانند با افزودن یک صفحه در گاهشمار، تصویر زنده و دقیق تری از شما به دوستانتان ارایه کنند.
XS
SM
MD
LG