لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

سرمايه گذاری عمده گولدمن سکس و يک شرکت روسی در فيس بوک


سرمايه گذاری عمده گولدمن سکس و يک شرکت روسی در فيس بوک
سرمايه گذاری عمده گولدمن سکس و يک شرکت روسی در فيس بوک

دو شرکت سرمايه گذاری «گولدمن سَکس» و «ديجيتال اسکای تکنولوجيز» بر روی شبکه اجتماعی فيس بوک سرمايه گذاری کرده اند و به اين طريق سهام اين شرکت را به ۵۰ ميليارد دلار افزايش داده اند.

گزارشها حاکی ست گولد من سَکس، شرکت سرمايه گذاری و بانکداری بين المللي، و ديجيتال اسکای تکنولوجيز (شرکت سرمايه گذاری روسی) ۵۰۰ ميليون دلار به روی فيس بوک، بزرگترين شبکه اجتماعی در جهان، سرمايه گذاری کرده اند.

بر اساس همين گزارشِها اين دو شرکت قرار است علاوه بر اين مبلغ حداقل يک ميليارد دلار ديگر نيز در فيس بوک سرمايه گذاری کنند.

اين بودجه که ارزشِ فيس بوک را از غول های انيترنتی ياهو و ئی بِی بالاتر می برد سرمايه گذران را تشويق به سرمايه گذاری در شرکت های اينترنتی خصوصی تازه می کند.

فيس بوک که بيش از نيم ميليارد کاربر در سراسرِ جهان دارد علاقه زيادی به فروختن سهام نداشته است به رغم آنکه سرمايه گذاران زيادی مصرانه می خواستند بخشی از اين شرکت را به چنگ آورند -- شرکتی که برخی ناظران می گويند شايد گوگِل بعدی باشد.

يکی از محاسن درخواست و دريافت سرمايه از شرکت های خصوصی اين است که کارمندان اوليه می توانند مقداری از سهام تشويقی خود را نقداً دريافت کنند.

فيس بوک هنوز تصميم ندارد که سهامِ خود را به عموم عرضه کند.

فيس بوک و گولد من سَکس هيچکدام توضيحی در مورد معامله تازه ندادند. و ديجيتال اسکای تکنولوجيز نيز برای پرسش در دسترس نبود.

فيس بوک در بين شبکه های اجتماعی جديد در اينترنت نظير توئيتر و زينگا، که يک شبکه اجتماعی برای بازی های کامپيوتری است، محبوبيت زيادی کسب کرده است.

بنابه گزارشِ شرکتِ تجزيه و تحليلِ اِکس پيرين هيت وايز در سال ۲۰۱۰ فيس بوک در ميان پربيننده ترين وب سايت های آمريکا حتی از گوگل جلو زده است.

XS
SM
MD
LG