لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

فیسبوک تبلیغات انتخاباتی با منابع مالی خارجی در اندونزی را ممنوع کرده است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «فیسبوک» می گوید اجازه نخواهد داد در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در اندونزی، سومین دموکراسی بزرگ جهان، از آگهی های تبلیغاتی با منابع مالی خارجی استفاده شود.

فیسبوک امیدوار است که با این کار نگرانی ها از سوء استفاده از این پلتفورم برای تغییر رفتار رای دهندگان را تخفیف دهد.

در تصمیم فیسبوک که در وبسایت آن اعلام شده نوشته شده است این محدودیت در اندونزی از بامداد دوشنبه به اجرا گذاشته شده و بخشی از تلاش ها برای «حفاظت از اعتبار انتخابات» است.

فیسبوک و دیگر شرکت های اینترنتی در مورد نحوه مدیریت داده های خصوصی کاربران به طور فزاینده ای زیر ذره بین قرار دارند و بر سر عدم واکنش کافی به سوء استفاده گروه ها از پلتفورم هایشان برای تغییر روندهای انتخاباتی به شدت زیر انتقاد هستند.

اندونزی روز ۱۷ آوریل صحنه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. جوکو ویدودو، رئیس جمهوری ونزوئلا، با یک ژنرال بازنشسته ملی گرای افراطی رقابت می کند که در سال ۲۰۱۴ با فاصله ای اندک شکست خورده بود.

فیسبوک که «اینستاگرام» و «واتس اپ» را هم در اختیار دارد و حدود ۲.۳ میلیارد کاربر از آن استفاده می کنند با استفاده از ترکیبی از مداخلات اتوماتیک و انسانی آگهی های انتخاباتی از محل منابع مالی خارجی را شناسایی می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG