لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۸

شرکت فیسبوک به «متا» تغییر نام داد


مارک زاکربرگ بنیاگذار شرکت فیسبوک گفت، نام جدید بازتاب‌دهنده کار آن بر روی «متاورس» است
مارک زاکربرگ بنیاگذار شرکت فیسبوک گفت، نام جدید بازتاب‌دهنده کار آن بر روی «متاورس» است

مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیرعامل فیسبوک روز پنجشنبه ۶ آبان اعلام کرد نام این شرکت به «متا پلتفرمز» یا به اختصار «متا» تغییر کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شبکه‌های اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ همچنان با همان نام‌ها به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

زاکربرگ در یک کنفرانس مجازی گفت، نام فیسبوک معرف تمامی فعالیت‌های این شرکت نیست و نام جدید بازتاب‌دهنده کار آن بر روی «متاورس» است.

متاورس نام پروژه‌ای است که فیسبوک بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده و یک محیط مجازی و سه بعدی است که می‌تواند جایگزین اینترنت موبایل شود.

با این حال برخی با بدبینی فیسبوک را متهم کرده‌اند که در تلاش است با تغییر نام خود، توجهات عمومی را از مساله «اسناد فیسبوک» منحرف کند.

این اسناد را یکی از کارمندان سابق فیسبوک افشا کرده و مدیران آن را متهم کرده هشدارها در مورد پیامدهای منفی الگوریتم خود را نادیده گرفته است.

مارک زاکربرگ روز سه‌شنبه گفت ما شاهد یک تلاش هماهنگ برای استفاده گزینشی از این اسناد برای ترسیم یک تصویر نادرست از فیسبوک هستیم.

همزمانی این افشاگری و بروز اختلال جهانی گسترده در سرویس‌های شبکه اجتماعی فیسبوک، روزهای سختی را برای این غول فناوری رقم زده است.

XS
SM
MD
LG