لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

فیسبوک ۵۱ حساب‌ کاربری جعلی مرتبط با ایران را مسدود کرد


شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد ۵۱ حساب کاربری، ۳۶ صفحه و هفت گروه که فعالیت‌های آن با ایران مرتبط بود را مسدود کرده است. سه حساب کاربری اینستاگرام هم در همین راستا مسدود شد.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، شرکت فیسبوک پس از دریافت گزارش امنیت سایبری شرکت «فایر آی» دست به این اقدامات زده است.

وبسایت خبری «هیل» هم گزارش داد توئیتر از اول ماه مه (ماه جاری میلادی) تاکنون،‌ دو هزار و ۸۰۰ حساب کاربری مرتبط با ایران را مسدود کرده است.

سخنگوی توئیتر گفت ما در حال بررسی حساب‌های جعلی هستیم و وقتی به طور قطع به پایان تحلیل خود رسیدیم، گزارش مفصلی از آن خواهیم داد.

گزارش فایر آی می گوید این حساب‌های جعلی تحت عنوان منابع خبری موثق خاورمیانه فعالیت می‌کردند تا برنامه مورد حمایت ایران را تبلیغ کنند.

این حساب‌ها به زبان‌های عربی و انگلیسی فعال بوده و در حوزه بحث‌هایی در مورد سیاست آمریکا و انگلیس،اسلام، اقلیت‌های عرب و تاثیر و نفوذ عربستان سعودی محتوا تولید می‌کردند. هر دو دیدگاه محافظه‌کارانه و لیبرال در این پست‌ها دیده شده است.

یکی از این پست‌ها پیشنهاد کرده بود بهترین پاسخ به قتل جمال خاشقجی، این است که آمریکا حمایت خود از نیروهای ائتلاف عربستان سعودی در یمن را متوقف کند. حتی این حساب‌ها موفق شدند نامه‌هایی به سردبیر رسانه‌های آمریکایی چون لس‌آنجلس تایمز و نیویورک دیلی نیوز برسانند که منتشر هم شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG