لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۲

بنیانگذاران فیسبوک نیمی از ثروت خود را صرف امورخیریه می کنند


مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک
مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک

مارک زوکربرگ و داستین موسکویتز، بنیانگذاران سایت فیسبوک می گویند قصد دارند نیمی از ثروت خود را صرف امور خیریه کنند.

این دو در میان هفده تن از ثروتمندترین آمریکاییانی هستند که در پروژه تعهد اهدا که وارن بافت و بیل گیتس دو تن از میلیاردرهای آمریکایی آن را بنیانگذاری کرده اند، شرکت می کنند. هدف این پروژه این است که آمریکاییان ثروتمند مبالغ بیشتری را به عنوان کمک های خیریه اهداء کنند.

زوکربرگ که اکنون ۲۶ سال دارد، می گوید عده ای صبر می کنند تا در اواخر دوره کاریشان ثروت خود را صرف امورخیریه کنند، در حالی که نیازی به صبر کردن وجود ندارد. او گفت: فرصت زیادی برای بسیاری از افراد جوانتر وجود دارد تا در سن پایین کمک های مالی خود را اهداء کنند و تاثیر تلاش های خیرخواهانه خود را ببینند.

تاکنون ۵۷ نفر در پروژه تعهد اهداء نام نویسی کرده اند. در این پروژه مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک و تِد تورنر، بنیانگذار شبکه سی ان ان و جورج لوکاس، کارگردان سینما نیز حضور دارند.

اوایل سال جاری میلادی، مارک زوکربرگ اعلام کرده بود که ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به سیستم مدارس عمومی نیوآرک در نیوجرسی کمک می کند.

فیسبوک، یک شبکه اجتماعی در اینترنت است که کاربرانش می توانند با دوستان خود در ارتباط باشند و عکس ها و فیلم های خود را در آن قرار دهند. آنان همچنین می توانند لینک های اینترنتی مورد نظر خود را با دیگران سهیم شوند.

XS
SM
MD
LG